В адміністрації президента США Джо Байдена йдуть "тихі" дебати щодо того, чи варто надсилати Україні далекобійні тактичні ракетні системи ATACMS.
Джерело: New York Times
В адміністрації Байдена дискутують про надання ATACMS Україні
Зазначається, що Сполучені Штати все ще вагаються, чи надсилати Україні будь-яку кількість ATACMS зі своїх обмежених запасів, навіть попри те, що Білий дім визнає, що під час контрнаступу проти Росії Київ відчуває гостру нестачу інших видів озброєнь.
Як йдеться у матеріалі видання, американські посадовці зі сфери оборони попереджають, що їхній арсенал ATACMS відносно невеликий, і ці ракети залучені в інших військових планах Пентагону, в тому числі на Корейському півострові, тому передача їх Україні може поставити під загрозу готовність застосувати їх в інших гарячих точках.
Невдовзі після того, як Україна розпочала контрнаступ, республіканці в Палаті представників офіційно закликали адміністрацію Байдена "негайно" відправити ATACMS в Україну, зазначивши, що інші союзники вже надали свої власні далекобійні ракети.
Уточнюється, що заява Франції про постачання своїх далекобійних ракет Києву може або посилити кампанію тиску на Білий дім, або, навпаки, послабити її тепер, коли Україна отримує ракети дальнього радіуса дії від інших країн.
Як проходить процес узгодження рішення про передачу Україні ракет ATACMS
ATACMS, має дальність дії близько 300 кілометрів, що достатньо для того, щоб українські сили могли вражати російські цілі далеко за лінією фронту.
Президент Байден не підписав передачу, через побоювання офіційних осіб США, що Україна може використовувати її для нанесення ударів по території Росії і ескалації конфлікту з затягуванням в неї заходу.
Чиновники заявили, що питання знаходиться на розгляді на найвищому рівні. Офіційні особи США і Європи побачили ознаки, що Білий дім, раніше неохоче налаштований на передачу, прийшов до висновку, що в найближчі тижні необхідно терміново посилити боротьбу України.
Але на тлі внутрішніх заворушень в Росії, де на вихідних засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин влаштував провалився заколот, американські та європейські офіційні особи визнали, що зараз, можливо, настав час натиснути на газ.
За словами високопосадовця Міноборони України, в останні тижні Київ отримав позитивні сигнали про те, що США близькі до поставок ATACMS.
Українські офіційні особи стверджують, що ракети великої дальності необхідні, зокрема, для нанесення ударів по Криму, півострову, окупованому Росією, який російські сили використовують в якості бази для запуску безпілотників іранського виробництва, згідно з публічними заявами США і європейських союзників.
Рада національної безпеки Білого Дому та Пентагон не одразу відповіли на запит про коментар.
Читайте також:
Литва придбала для України два зенітно-ракетні комплекси NASAMS;
США погодились продати Україні ЗРК NASAMS
ЗРК NASAMS знищив більше 100 повітряних цілей за п’ять місяців роботи — відео