В ЄС зізналися, чому ж насправді Україна ніяк не може вступити в НАТО
Категорія
Україна
Дата публікації

В ЄС зізналися, чому ж насправді Україна ніяк не може вступити в НАТО

В ЄС зізналися, чому ж насправді Україна ніяк не може вступити в НАТО

Очільник Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус звернув увагу команди президента країни Володимира Зеленського та усіх громадян на те, що однією з головних перепон для вступу України до НАТО є не тільки триваючий конфлікт на Донбасі, але й російська окупація Криму. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Європейську правду".

"Звісно, нинішня ситуація, війна з Росією, грає не на вашу користь. Правила НАТО такі, що Альянс не запрошуватиме до членства державу, на кордонах якої триває війна – незалежно від того, хто є агресором, а хто жертвою", – наголосив впливовий дипломат.

На переконання глави МЗС Литви, в першу чергу, перепоною для вступу України в Альянс є конфлікт на Донбасі. Проте, за словами політика, кримське питання теж може стати проблемою.

"Звісно, те, що держава має проблеми зі здійсненням суверенітету та з територіальною цілісністю (йдеться про окупований Крим. – ред.), – це також важливий аргумент. Але в цьому разі має вагу те, що Україна не несе за це відповідальності, і це – важливий контраргумент. Але у кожному разі свого часу всі ці питання мають бути вирішені", – наголосив Лінас Лінкявічус.

У дипломата поцікавилися, чи повинна наша країна вирішити кримське питання до вступу до НАТО.

"Звичайно, до членства. Але й запрошення до членства не прийде швидко, повірте. Це Україні теж треба розуміти. У Литви це забрало 10 років", – зауважив дипломат.

Окрім того, впливовий політик порадив команді Володимира Зеленського та українцям не фокусуватися на цих перепонах.

"Краще продовжувати реформи. І зміни повинні бути не лише у військовій сфері, але також у економіці, у питанні демократичних свобод. НАТО – це ж не просто про армію. Критерії НАТО багато в чому збігаються з тими, які потрібні для зближення з ЄС", – зазначив дипломат.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 21 жовтня генсек НАТО Єнс Столтеберг офіційно заявив, що в його доповіді про майбутнє Альянсу до 2030 року обов’язково відобразять інтереси країн-партнерів, зокрема України та Грузії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?