Після чуток про намір Євросоюзу закупити російську вакцину Супутник V, єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон, який очолює групу виконавчої влади ЄС з питань вакцинації, вирішив озвучити чітку позицію Брюсселя з цього питання. Він заявив, що ЄС абсолютна не потрібна російська вакцина. На заяву Бретона вже різко відреагували розробники Sputnik V. Виробник препарату звинуватив єврокомісара в упередженості і в тиску на Європейське агентство лікарських засобів (EMA), яке проводить експертизу Супутника V для застосування в ЄС. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Reuters.
"Нам абсолютно не потрібен Sputnik V. Сьогодні у нас явно є можливість доставити від 300 до 350 мільйонів доз до кінця червня, і, отже, є можливість досягти імунітету на всьому континенті", - заявив єврокомісар.
Бретон нагадав, що в ЄС зареєстровано чотири вакцини від коронавіруса, яких вистачить для досягнення колективного імунітету. При цьому він допустив, що Євросоюз може допомогти Росії, оскільки там є пролеми з виробництвом препарату.
"Якщо це офіційна позиція ЄС, повідомте нам, що немає причин домагатися затвердження вакцини в EMA через ваші політичні упередження", - відповів виробник Sputnik V на заяву Бретона.
Як відомо, раніше Бретон агітував своїх колег, щоб Європейський Союз допоміг команді глави Кремля Володимира Путіна налагодити виробництво Супутника V в ЄС. Після цього анонімне джерело, яке займається переговорами з виробниками вакцин від імені ЄС, повідомило, що вже нібито ведуться непублічні обговорення про постачання, але поки остаточне рішення не прийнято і Європа не зверталася до Росії з відповідним запитом, оскільки для початку цього процесу потрібні запити як мінімум від чотирьох країн ЄС.
Тим часом Європейське агентство лікарських засобів початок експертизу Супутника V. Однак вже кілька країн Європи, в тому числі Угорщина і Словаччина, схвалили застосування препарату до схвалення EMA. До вирішення європейської регулятора хочуть почати вакцинувати людей російською вакциною з недоведеною ефективністю і в Чехії. Втім, в команді російського президента Володимира Путіна стверджують, що Супутник V вже нібито схвалений в 44 країнах.
Нагадаємо, багато країн світу вважають небезпечною російську вакцину від коронавіруса, оскільки вона не довела свою ефективність на клінічному рівні. Тому команда Путіна веде активну пропагандистську кампанію, щоб підвищити довіру до російського препарату. Наприклад, спочатку пропаганда Росії була спрямована проти вакцини шведсько-британської компанії AstraZeneca - пропагандисти запевняли, що після введення цієї вакцини "люди почнуть перетворюватися в мавп", оскільки вона створена з використанням аденовірусу шимпанзе. Але з тих пір як в грудні AstraZeneca домовилася про співпрацю з розробниками "Супутника V", путінські пропагандисти стали писати про цей препарат позитивно.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в ЄС спростували ведення переговорів про закупівлю російської вакцини Супутник V.