У понеділок, 21 вересня, представники країн Євросоюзу обговорюють введення санкційного тиску на режиму Олександра Лукашенка в Білорусі. Кілька держав несподівано виступили проти відповідного рішення з певних причин. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на журналіста "Радіо Свобода" Рікарда Йозвяка.
За його словами, не підтримують оперативного введення рестрикцій представники Швеції та Фінляндії.
"Судячи з усього, Швеція і Фінляндія поки що проти санкцій проти Лукашенка. Схоже, Швеція, яка головуватиме в ОБСЄ наступного року, все ще хоче мати з ним канал зв'язку", - пояснив Йозвяк.
Передбачається, Що 21 вересня — це день зустрічі міністрів закордонних справ країн співдружності на платформі Ради Євросоюзу.
Міжнародна спільнота обурилася приголомшливими фальсифікаціями на виборах президента в Білорусі, за підсумками яких Центрвиборчком оголосила перемогу Лукашенка з 80% голосів.
Мільйони білорусів по всій країні понад місяць виходять на протести, силовики вдаються до найбільш жорстокої реакції — тисячі активістів зазнали тортур, арештів та іншого роду репресій за свою громадську позицію.
Раніше санкції проти режиму Лукашенка блокував Кіпр, уряд країни хотів, аби співдружність ввела рестрикції проти Туреччини — за нібито протизаконні роботи з видобутку ресурсів у Середземному морі.
Як повідомляв ONLINE.UA, утім, 21 вересня кіпрська сторона все ж таки вирішила виступити спільно ЄС порти диктатора. Перед самітом глава МЗС ЄС міністр закордонних справ Кіпру Нікос Христодулідес заявив, що виконає рішення Ради Євросоюзу. Водночас він додав, що будь-яка реакція Брюсселя повинна бути послідовною.