За словами гендиректора енергетичної компанії YASNO Сергія Коваленка, в Києві найгіргша наразі в Україні ситуація із відновленням електропостачання через велику кількість пошкоджених електромереж.
Джерело: Facebook-сторінка Сергія Коваленка
Що відомо про ситуацію із відновленням електропостачання в Києві
За словами Коваленка, окремі райони в столиці отримують світло близько 5 годин на добу, тоді як в інших світло з'являється 2-3 години на добу, а в деяких його не має досі після останньої масованої ракетної атаки армії РФ.
Місто не може отримати потужність від енергосистеми країни через пошкодження високовольтного обладнання... Ключова наразі проблема у Києві - не генерація, а мережі. Ну не може мережа працювати, коли нема 60% трансформаторів. Неможливо подавати електроенергію туди, де замість обладнання - нуль, - підкреслив Коваленко.
Гендиректор YASNO додав, що ситуацію ускладнює і те, що електромережі Києва "не лінійні і не завжди логічні" з точку зору мапи та районів.
Якщо ви думаєте, що не може бути такого, що серед десяти заживлених будинків стоїть один без світла, бо він на лінії зі зруйнованою підстанцією, то ви не маєте рації. Це реальна ситуація, - підкреслив Коваленко.
Він додав, що енергетики працюють над відновленням електромереж, а також над новими схемами заживлення. Однак ситуація може погіршитися у разі нових російських атак.
Чи може бути краще, ніж зараз? Може, коли завершаться ремонтні роботи і коли схема заживлення запрацює. Чи може бути гірше? Так, якщо нас знову обстрілюватимуть. Точніше, якщо пошкодять оті 40% вузлів, що залишилися, - зазначив гендиректор YASNO.
За словами директора Центру досліджень енергетичної галузі Олександра Харченка, на початку січня наступного року електроенергію в Києві вмикатимуть за найоптимістичнішим сценарієм не більше 10 годин на добу.
За словами експерта остання хвиля атак російських безпілотників була спрямована саме на електромережу Києва і призвела до значних пошкоджень усієї системи.
Враховуючи характер пошкоджень, я вважаю, що киянам варто готуватися до того, що найближчі два-три тижні наявність електроенергії в будинку по чотири-шість годин буде гарною новиною, - зазначив Харченко.
Фахівець додав, що Київ та область готується перейти від аварійних відключень до планових.
Максимум через тиждень-півтора, точніше, може бути, через тиждень ми повернемося до планових відключень, як у Києві, так і в області, - підкреслив експерт.
При цьому на початку нового року у кращому випадку кияни будуть мати електрику 10 годин на добу і 14 годин без електрики.
Хоча в Україну і надходить велика кількість обладнання» у тому числі мобільного покоління, постійні перебої з електропостачанням пошкодили невеликі підстанції.
Ремонтні бригади не можуть бути скрізь одночасно. Вирішуючи, чи ремонтувати щось, що забезпечує 30 будинків, чи ремонтувати підстанцію, яка забезпечує три будинки, вибір часто робиться на користь тієї, де можна підключити більше людей. Тому бувають окремі ситуації, коли люди дійсно страждають, - зауважив Харченко.
За його прогнозом, цілком ймовірно, що частина українців буде змушена зустрічати Новий рік у надзвичайно складних умовах. Експерт порекомендував людям зв'язуватися з друзями, у яких є генератори.
Читайте також: