В Миколаєві з під завалів житлового будинку дістали 11-річну дитину
Категорія
Україна
Дата публікації

В Миколаєві з під завалів житлового будинку дістали 11-річну дитину

В Миколаєві з під завалів житлового будинку дістали 11-річну дитину
Джерело:  online.ua

За інформацією президента України Володимира Зеленського та керівника Миколаївської ОВА Віталія Кіма, в результаті чергової ракетної атаки кремлівської армії по Миколаєву були зруйновані житлові будинки. З під завалів зруйнованої 5-поверхівки врятували 11-річну дитину.

Джерело: Telegram-канал Володимира Зеленського; Telegram-канал Віталія Кіма

Наслідки ракетної атаки окупантів по Миколаєву 

Відомо про влучання у низку цивільних об’єктів. Зокрема, у п’ятиповерховий житловий будинок. В результаті два верхні поверхи зруйновані вщент, решта – під завалами. Попередньо, дві людини отримали поранення. Серед поранених 11-річний хлопчик, якого дістали із під завалів, - зазначив Віталій Кім.

Між тим президент Володимир Зеленський наголосив, що дитина провела під завалами майже 6 годин.

Кожен із російських ударів, усі прояви російського терору проти наших людей, наших міст не зійдуть окупантам із рук. На вас чекає справедливе покарання. Знайте це, - пообіцяв голова держави.

Віталій Кім додав, що наразі рятівники шукають серед завалів ще сімох людей.

Попередньо, один співробітник знаходиться під завалами. Інші ракети впали на відкриту територію.

Уночі росіяни здійснили масований обстріл Миколаєва – ударом зруйнували п’ятиповерховий будинок. Окупанти випустили по місту 8 ракет С-300.

Що відомо про атаку окупантів дронами-камікадзе на Київщині

Керівник Головного управління Нацполіції Київщини Андрій Нєбітов зазначив, що в результаті атаки кремлівської армії дронами-камікадзе були зафіксовані 3 обстріли Бучанського району.

Сьогодні вночі ворог здійснив серію атак на інфраструктуру Київської області. В результаті вибухів сталось займання. За попередніми даними, потерпілих немає, - зазначив Нєбітов.

Під удари ворожих безпілотників протягом ночі потрапляла Макарівська громада.

Прильоти в Макарівський район підтвердив і Макарівський селищний голова Вадим Токар. За його даними, перший "прильот" був близько 05:12, ще два - в 5.29 та 5.35, всього їх дійсно було 3.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Курська операція. Армія РФ використовує "смішну" технологію Другої світової

армія РФ
Джерело:  Forbes

Оглядач Forbes Девід Акс звернув увагу на те, що російські окупанти у Курській області почали використовувати давно забуту технологію Другої світової війни для форсування річок.

Головні тези:

  • Модифіковані десантні машини БТР-Д, які використовує армія РФ, залишаються вразливими для українського озброєння.
  • Українські війська активно атакують мости та прольоти в Курській області, блокуючи просування ворога.

Армія РФ вдається до старих методів ведення війни

Як нагадав експерт, у часи Другої світової війни деякі армії, зокрема британська, прикріплювали металеві прольоти до верхньої частини шасі танків і використовували отримані "смішні мости" для швидкої переправи через проломи.

Попри те, що з тих пір минуло 80 років, армія РФ не цурається використовувати “смішні” технології, щоб відбити власні території у Сил оборони України.

У Курській області на заході Росії російські повітряно-десантні війська розгортають модифіковані десантні машини БТР-Д у такий самий спосіб: навалюючи те, що схоже на дерев'яну підлогу, на 13-тонні гусеничні машини і скочуючи їх у річки. Занурюючись у грязьові русла річок, імпровізовані поверхні машин виконують функцію мостів, — розповідає Девід Акс.

Аналітик звертає увагу на те, що БТР-Д найбільш активні на західному краю Курського виступу.

Що важливо розуміти, для того, щоб солдати РФ могли атакувати бійців ЗСУ в селі Дар'їно і навколо нього, спочатку потрібно перетнути річку Снагость.

Як ця технологія виглядала у часи Другової світової війни (Фото: Imperial War Museum photo)

Чому технологія армії РФ не є ефективною

Як зазначає Девід Акс, у Курській області Сили оборони України регулярно атакують цивільні мости і будь-які звичайні або понтонні прольоти, які будують російські інженери.

Окрім того, воїни ЗСУ не забувають обстрілювати спеціально побудовані росіянами мостові транспортери.

Хоча БТР-Д так само вразливі для українських мін, ракет, артилерії та безпілотників, як і будь-яка бойова машина, проте вони швидкі і здатні розвивати швидкість на дорозі близько 40 миль на годину. Це робить їх менш уразливими, ніж постійні мости або повільні інженерні машини, пише аналітик.

Згідно з останніми даними, з листопада Сили оборони України підбили щонайменше два російських БТР-Д.

Категорія
Світ
Дата публікації

Розміщення німецьких миротворців в Україні. Пісторіус виступив з новою заявою

Розміщення німецьких миротворців в Україні. Пісторіус виступив з новою заявою
Джерело:  Sueddeutsche Zeitung

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що німецькі військові можуть взяти участь у забезпеченні безпеки демілітаризованої зони в Україні у разі припинення вогню.

Головні тези:

  • Міністр оборони Німеччини висловив готовність німецьких військових допомогти в забезпеченні безпеки української демілітаризованої зони.
  • Ідея розміщення миротворчих сил в Україні висловлена французьким лідером, президентом України та іншими країнами ЄС.
  • Участь Німеччини у миротворчій місії в Україні можлива лише за згодою Росії, зауважив Фрідріх Мерц.
  • Ідея розміщення миротворчих сил в Україні викликає обговорення у політичних колах Європи та поширюється за межі континенту.
  • Заплановані зустрічі представників Німеччини з адміністрацією обраного президента США для подальших дискусій щодо ситуації в Україні.

Пісторіус припустив можливість участі Бундесверу у гарантуванні безпеки в Україні

На запитання про можливість розгортання німецьких військ у буферній зоні між Україною та Росією, Пісторіус зазначив, що це питання буде обговорюватися, коли настане відповідний час.

Ми є найбільшим партнером НАТО в Європі. Тому очевидно, що ми відіграватимемо певну роль і повинні взяти на себе відповідальність, — заявив Борис Пісторіус.

Пісторіус підкреслив, що ключовим питанням є створення такого рівня безпеки для України, який запобіг би повторній агресії Росії в майбутньому.

Також міністр повідомив, що найближчим часом відвідає США для зустрічі з адміністрацією обраного президента Дональда Трампа.

Кандидат на посаду міністра оборони США поки не затверджений. Однак ми зацікавлені у швидкій зустрічі та обміні думками у Вашингтоні на початку лютого.

Що відомо про пропозицію Макрона

Нещодавно французький лідер Еммануель Макрон під час саміту лідерів Євросоюзу 18-19 грудня закликав до обговорення ідеї розміщення миротворчої місії на території України.

Що важливо розуміти, це може відбутися винятково у разі припинення вогню та досягнення миру між Україною та Росією.

Президент України Володимир Зеленський у зверненні до лідерів ЄС висловив підтримку ідеї французького колеги та закликав інших партнерів приєднатися до цих зусиль.

За словами кандидата у канцлери Німеччини Фрідріха Мерца, офіційний Берлін може розглянути участь у миротворчих силах в Україні лише за згодою Росії.

Раніше керівниця зовнішньополітичної служби ЄС коментувала ідею миротворчої місії в Україні. Також про неї згадували президент Фінляндії та глава МЗС Нідерландів, зазначаючи, втім, що наразі ця ідея є дуже "сирою".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?