Понад 95% власників землі в Україні не планують найближчим часом продавати свої ділянки. Після запуску ринку землі укладено понад 13 тис. угод, жодного ажіотажу не спостерігається. В Мінагрополітики вважають, що українці виявили мудрість.
Джерело: міністр аграрної політики України Роман Лещенко в інтерв’ю виданню “Гордон”.
“Як міністр я закликаю людей не поспішати продавати свої земельні ділянки. Земля буде дорожчати щонайменше на 7–10% у рік. Орендна плата теж зросте. Суспільство нас почуло, я гордий, що люди виявили мудрість. Понад 95% власників землі не планують найближчим часом продавати свою власність. За перші два місяці укладено понад 13 тис. угод, усе йде у штатному режимі, жодного ажіотажу. Усе, що відбувається, показує, що цивілізовані правила набагато кращі. Сьогодні земля – найкращий депозит, який постійно зростає в ціні та створює дохід, а головне – сільгосппродукція, вирощена на землі, теж постійно дорожчає”, - розповів Лещенко.
Міністр впевнений, що тепер з’явиться можливість перейти на інший рівень інвестицій.
“Коли є тверда застава (така, як земля), банки та держава можуть надавати довгострокові програми фінансування. Отже, власники зможуть сміливіше вкладати кошти, скажімо, у зрошення. Краще доглядатимуть за землею і дотримуватимуться сільськогосподарських технологій”, - підкреслив він.
Лещенко каже, що головне завдання уряду – кумулятивний ефект від детінізації. Міністр очікує, що детінізація дасть можливість не просто сформувати дохід, а допоможе повернути в цивілізований обіг 8 млн га земель, які сьогодні не видно для податкової і з яких узагалі не платять податків.
“Раніше ж землю купували і продавали за готівку, угод було не видно для податкової. Зараз сплачується 5% податку на доходи фізосіб і 1,5% пенсійний збір – тобто 6,5%. Це не такі великі податки”, - заявив глава Мінагрополітики.
Ринок землі в Україні
Нагадаємо, ринок землі сільськогосподарського призначення запрацював в Україні 1 липня. Раніше в країні діяв мораторій на продаж землі. В рамках першого етапу земельної реформи передбачається, що купувати та продавати земельні ділянки можуть лише громадяни України. Існують і певні обмеження: одна фізична особа зможе мати в розпорядженні не більше ніж 100 гектарів.
З 1 січня 2024 року право купувати землю сільгосппризначення вже отримають юридичні особи, створені відповідно до українського законодавства і засновані громадянами України. При цьому кінцевий бенефіціар однієї або кількох юросіб зможе консолідувати через них сукупно не більше ніж 10 тисяч гектарів.
Читайте також:
В Україні за рік ціни на деякі продукти виросли на 70 відсотків.
Рада ухвалила закон про запуск індустріальних парків.
В Україні легалізують криптовалюти: що відомо.