В Міненерго назвали терміни повернення до безперебійного електропостачання в Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

В Міненерго назвали терміни повернення до безперебійного електропостачання в Україні

В Міненерго назвали терміни повернення до безперебійного електропостачання в Україні
Джерело:  online.ua

За словами керівника Міненерго Германа Галущенка, за умови відстутності нових масованих ракетних атак злочинної армії РФ по об'єктах енергосистеми України, стабілізувати її та відновити безперебійне електропостачання можна буде орієнтовно до літа наступного року.

Джерело:   Forbes

Що відомо про терміни та умови стабілізації енергосистеми України 

Швидкість відновлення пов’язана з обстрілами. Якщо обстрілів не буде, навіть з урахуванням вже пошкодженої генерації, ми стабілізуємо систему до літа, - зазначив Галущенко.

Голова Міненерго підкреслив, що одним з варіантів стабілізації системи є імпорт електроенергії. Він зазначив, що Україна вже тестувала імпорт у невеликих обʼємах.

Ми зараз опрацьовуємо механізми, які дозволять суттєво збільшити імпорт електроенергії. Зараз це 600 МВт - день, 700 МВт - ніч. Технічно можливість набагато більша - 1,6-2 ГВт, - повідомив Галущенко.

Міністр зазначив, що Україні, крім імпорту електроенергії, може допомогти більше систем ППО.

У той же час очільник українського уряду Денис Шмигаль повідомив, що наразі в Україні розгортають мережу газотурбінних та газопоршневих мініелектростанцій.

Газотурбінні та газопоршневі мініелектростанції – це ще один шлях. У нас є такі станції українського виробництва. Щобільше, вони вже встановлені, зараз відновлюють їх роботу, - зазначив голова уряду.

За його словами, тільки но вироблені станції одразу ж переводять до експлуатації.

Це дуже хороший кейс. Хоч виробництво електроенергії на них коштує дорого, але вони хороші тим, що дуже швидко піднімаються - до 3 хвилин, - підкреслив Шмигаль.

Він поясний, що атомний блок, для порівняння, розганяється три доби, а гаситься півтора місяця, для підняття теплового блоку з холодного стану треба від 8 до 12 годин, а з гарячого стану від 30 хвилин до 1,5 години.

Шмигаль додав, що газотурбінні та газопоршневі електростанції мають невеликі блоки, та не потребують особливого людського втручання й обслуговування. Одна електростанція в середньому розрахована на 50 МВт, але якщо їх поставити 20 штук в ряд, вийде 1 тисяча МВт, а це за його словами, потужність одного атомного блоку.

Прем'єр-міністр наголосив, що мініелектростанції можна буде використовувати у великих містах для забезпечення водою і теплом. А також для енергетичної безпеки атомної генерації.

Коли при блекауті розвалюється мережа, розбалансовується і все виключається, то, щоб підняти атомний блок, потрібно 100-150 МВт для старту його роботи. На генераторах такої потужності не доб'єшся, - зазначив Шмигаль.

Прем'єр зазначив, що за розрахунками українських енергетиків, вихід з найскладнішого блекауту, коли все розбито, можливий протягом від 7 до 10 днів.

Підкреслю, це теоретичні розрахунки, бо світ не переживав ще таких речей, - зазначив Шмигаль.

Щодо дій на випадок повного блекауту у великих містах прем'єр відповів, що уряд готується до всіх можливих сценаріїв розвитку подій.

Керівникам ОВА, керівникам громад доведено плани реагування на випадок критичних ситуацій. Ці документи мають гриф "Для службового користування", вони не можуть бути озвучені публічно, - підкреслив голова уряду.

І додав, що достатньо реалістичний шлях для великих міст - це й надалі створення "Пунтів незламності", яких наразі у країні вже понад 5 тисяч.

Шмигаль зазначив, що українські енергетики інколи прилаштовують обладнання від іноземних партнерів, яке вважали несумісним з нашою системою.

За його словами, Україна підготувала серйозні запаси різного електрообладнання, дротів та опор ще до жовтня, тобто до початку масованих обстрілів російських окупантів, оскільки влада розуміла, що такий терор зі сторони РФ може бути.

Шмигаль зазначив, що Україна домовилася з партнерами, і в нашу країну безперервно йде потік трансформаторів, які нам необхідні. Проте є унікальне обладнання, яке неможливо придбати - лише виготовити, а це може займати місяці.

Ми максимально прискорюємо цей процес, наші енергетики іноді прилаштовують обладнання, про яке іноземні партнери говорили, що воно несумісне з нашою системою, - зазначив голова уряду.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?