Спікер Міноборони України, полковник Олександр Мотузяник зазначив, що Кремль, попре поширювані заяви, планував лише один етап війни проти України.
Джерело: "РБК-Україна"
Кремль провалив бліцкриг в Україні
Блискавичний наступ, захоплення великих українських міст включно зі столицею, повалення українського та встановлення підконтрольного РФ уряду та, врешті, повернення України до сфери контролю Росії. Тобто знищення української державності як такої. Це, власне, і була головна мета агресора. І зробити це вони планували в один етап, - зазначив спікер Міноборони України.
За словами Мотузяника, численні врати і військові прорахунки, а також шалений опір українських військових змусили Кремль скорегувати плани щодо подальшого ведення війни.
Тому тепер вони говорять про наявність так званого плану "Б", який начебто включав лише встановлення повного контролю над територіями Донецької і Луганської областей. Саме це вони зараз і намагаються зробити, - пояснив представник Міноборони.
За його словами, наразі окупанти намагаються оточити українських військових на сході.
Так, вони намагатимуться оточити українське військове угруповання. Це така тактика російської армії - повне або часткове оточення підрозділів на основних напрямках, сковування сил, перекриття можливих шляхів логістичного забезпечення і подальший розгром. Вони полюбляють звітувати про утворення так званих "котлів". Наше завдання - цього не допустити, - зазначив Мотузяник.
Спікер Міноборони наголосив, що кремлівська окупаційна армія отримала завдання до 9 травня захопити Донецьку та Луганську області, щоб кремлівський диктатор та військовий злочинець Володимир Путін міг це подати російському суспільству як вагому перемогу.
Фото - facebook.com/otueast
Зараз їхня мета цілком зрозуміла: відтіснити українські сили за адміністративні межі Донеччини і Луганщини та втримати "сухопутний коридор" до тимчасово окупованого Криму. Саме таку "перемогу" їхня влада і намагатиметься "продати" своєму суспільству. Але Росія точно не обмежиться виключно цим, - підкреслив Мотузяник.
За його словами, цілком очевидно, що в подальшому вони намагатимуться розвинути наступ і в інших областях, зокрема у Херсонській області, аби захопити якомога більше територій.
Зараз ворог готується до цього, збирає сили і закріплюється на ділянках, які він вже окупував. Але це залежатиме від результатів бойових дій саме в Донецькій і Луганській областях, - зазначив речник Міноборони.
При цьому, на думку Мотузяника, наступ окупаційної армії на Дніпро малоймовірний, але такий варіант варто враховувати.
Не хочу робити оцінок. Але, вочевидь, противник поки що зосередиться на тих цілях, про які зараз офіційно заявила російська влада. Принаймні в найближчому майбутньому. Захоплення нових територій призведе до численного розпорошення сил, якими стане важче керувати і які буде складніше забезпечувати. Адже на кожного солдата працює 3-4 людини з тилового постачання. Солдата треба забезпечити боєприпасами, нагодувати, заправити пальним його техніку. Тобто військова логістика надзвичайно ускладнюється, якщо підрозділи розтягнуті по всій лінії. А ці території ще потрібно втримати. Водночас, знаючи непередбачуваність ворога, важко про щось говорити напевне. Ми слідкуємо, працює наша розвідка. Маємо бути готовими до будь-яких ворожих дій, - зазначив представник Міноборони.
Мотузяник також підкреслив, що на півночі України поки не має загрози повторного наступу кремлівської окупаційної армії.
Повністю відкидати таку можливість не можна. Але в найближчій перспективі ми цього не бачимо. Наголошую, саме в найближчій. Оскільки, знову ж таки, для успішного наступу потрібно створити ударне угруповання. Зараз на території Білорусі деякі батальйонні тактичні групи Росії залишаються, вони здійснюють певні демонстративні дії, тим самим тримаючи наші підрозділи напоготові. Противник в перспективі може знову почати наступати з Білорусі. Але це залежатиме від того, якого успіху вони зможуть досягти в Донецькій і Луганській областях. Київ - це, безумовно, ласий шматок для російських окупантів. Зараз столиця добре укріплена і готова до оборони. Причому рівень цієї оборони не знижувався, а навпаки, постійно удосконалюється. Якщо Росія колись і повернеться до питання наступу на Київ, то для цього їм треба буде зібрати величезну кількість військ. А зараз їм потрібна перемога на сході, - зазначив Мотузяник.
Читайте також: