Фахівці NASA розкрили загадку крижаних утворень списоподібної форми, які розташовуються на поверхні Плутона.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт NASA.
Дослідники говорять, що ці списоподібні явища за походженням лише схожі на кригу, яка існує в горах в південних широтах Землі. Однак є й помітна різниця. Полягає вона в тому, що склад самого льоду на планетах різний, відмінні й висота утворень.
Знімки з космічного апарату New Horizons, зроблені в 2015 році, дали змогу набагато краще розглянути і вивчити ці "леза". У той час апарат дуже близько пролітав над поверхнею Плутона. На цих знімках добре видно явище, тому вчені можуть припустити, що "списи" досягають у висоту кілька сотень метрів. Такі явища спостерігаються в різних частинах планети.
Читати також: Як буде працювати міжпланетний корабель SpaceX: Маск показав відео
Вчені з упевненістю говорять, що ці "списи" ймовірно утворилися внаслідок ерозії поверхні, і складаються з метанового льоду. Вони знаходяться на екваторі планети, де температура атмосфери перетворює метан в лід. Після того, як температура атмосфери піднімається, метанові крижані поля починають потроху танути і перетворюватися в газ.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше NASA представило знімок снігових дюн Марса, зроблений 21 травня цього року науковим інструментом HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment) орбітальної станції MRO (Mars Reconnaissance Orbiter).