В НАТО жорстко пройшлися по Росії і Кремлю: найяскравіші заяви
Категорія
Політика
Дата публікації

В НАТО жорстко пройшлися по Росії і Кремлю: найяскравіші заяви

В НАТО жорстко пройшлися по Росії і Кремлю: найяскравіші заяви

На Парламентській асамблеї НАТО, яка проходить у Стамбулі, народний депутат України Мустафа Найєм представив доповідь "Дві війни України: захист незалежності та впровадження реальних реформ", в якому розповів про події, що відбуваються на Донбасі після агресії Росії.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook депутата.
На своїй сторінці в соціальній мережі політик опублікував найважливіші, на його погляд, витяги з цієї доповіді.
"Кремль вибрав позицію вважати, що рішуча налаштованість України прийняти європейські політичні та економічні стандарти загрожує національним інтересам Росії. Москва почала погано замасковану агресивну військову кампанію, що завершилася незаконною окупацією і анексією Криму і затяжним збройним конфліктом у східних областях України – Луганській та Донецькій», - йдеться в доповіді.


Читайте також: Кисіль: у Яроша цікаво висловились про ситуацію на Донбасі


Крім того, депутат підкреслив, що «Росія прямо порушила численні міжнародні угоди, найбільш очевидним є порушення Будапештського меморандуму 1994 року, за яким Росія брала на себе чіткі зобов'язання поважати територіальну цілісність України в обмін на те, що Київ погодився відмовитися від свого арсеналу ядерної зброї».
При цьому «кволі спроби Кремля виправдати свої дії необхідністю захистити російськомовне населення України не витримують критики, адже ознаки будь-якого порушення прав російськомовного населення в порівнянні з періодом правління Януковича відсутні».
"Сьогодні перед Україною постала неабияка завдання: виконати обіцянки Евромайдана, одночасно намагаючись дати відсіч агресії Росії. Економіка країни знаходиться в руїнах і тримається на плаву тільки завдяки міжнародним фінансовим вливанням», - йдеться в доповіді.
Найєм додав, що при цьому «Київ був змушений у цьому році збільшити витрати на оборону на 16%».


Читайте також: Шанси шикарні: у Яроша розкрили механізми розвалу Росії

«Міжнародна ситуація не є сприятливою, адже увагу Євроатлантичних партнерів України поглинули ІДІЛ і пов'язана з нею терористична загроза, а також криза міграції/біженців, при цьому Москва очікує поступок в питанні санкцій в якості винагороди за її приєднання до коаліції проти ІДІЛ», - визнав депутат.
Також він вказав на те, що «Росія продовжує ігнорувати вимоги Мінська II щодо виведення іноземних військ із південного сходу України».
«Існує достатньо доказів присутності російських військ і систем озброєнь на Донбасі: російські військові, яких взяли в полон військовослужбовці української армії; супутникові знімки НАТО; дані спостереження Верховного Головнокомандувача об'єднаними збройними силами в Європі, генерала Пилипа Марка Бридлава, що підтверджують заяву Олександра Хуга, першого заступника голови СММ ОБСЄ про те, що спостерігачі ОБСЄ під час спостереження бачили докази присутності російських солдатів і зброї на цій території з початку конфлікту», - додав Найєм.


Читайте також: В мережі з'явилося важливе відео про російські війська в Україні

Крім того, він оцінив хід реформ в Україні після Євромайдану: «Є дуже виразні досягнення: українська політична система є конкурентним, і президентські, парламентські і місцеві вибори були прозорими, і взагалі були оцінені позитивно. У той же час, інформаційний простір є чутливим до впливу олігархів, і, безумовно, характеризується плюралізмом думок».
У той же час, депутат визнав проблеми у сфері боротьби з корупцією: «Хоча постмайданний уряд давав гучні обіцянки викорінити корупцію, вона залишається найбільшою загрозою національній безпеці і стабільності, разом з конфліктом на сході України».
«На відміну від попередників, нове українське керівництво є відкритим до діалогу щодо масштабу проблеми, але населення України розчароване невідповідністю між словами і справами. За даними опитування, близько 80% українців вважають, що рівень корупції сьогодні є таким же або вище, ніж до Евромайдана», - йдеться в доповіді.


Читайте також: Трамп усе зрозумів і дасть Україні летальну зброю — сенатор США

Найєм повідомив також про могутніх олігархів, «які серйозно протидіють фундаментальної інституційній реформі».


«Вони представлені у Верховній Раді і старанно працюють над уповільненням інституційних змін. Ці олігархи все ще контролюють більшість ЗМІ і змогли підірвати деякі найбільш видатні реформи в українському суспільстві. Провладна більшість сьогодні є крихким, і уряду доведеться покладатися на голоси депутатів, які знаходяться під впливом певних олігархів», - зазначив він.


Депутат також заявив, що «політичний популізм є поширеним явищем, багато політиків обіцяють населенню те, що вони не в змозі виконати. Це тільки зміцнює позиції тих, хто хоче перешкодити корінних змін".


Як повідомляв ONLINE.UA раніше  західні журналісти розповіли про втрату Євросоюзом ще однієї країни через Путіна і Трампа.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?