Очільниця міноборони Німеччини Урсула фон дер Ляйєн заявила, що через відчуття взаємної загрози від можливого застосування ракет напруженість політичних взаємин у світі зростає - збільшується ймовірність ядерної війни, передає ONLINE.UA з посиланням на Focus.
На її думку, наразі вести мову про припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності – не доцільно і може призвести до поновлення гонитви озброєнь 80-х.
Чиновниця вважає, що загрози глобальної війни можна уникнути, якщо домогтися включення Китаю до Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД). І Росія повинна мати в цьому інтерес.
"Китай планує свою політику навіть не на десятиліття, а на століття. Тож він дуже схильний до довготривалих відносин. Обговорювати Китай у чорно-білих тонах неможливо, адже це і величезний ринок, і величезна сила. У сучасному світі мислити категоріями "гонитви озброєнь" 80-х не варто - це небезпечно", - пояснила очільниця оборонного відомства ФРН.
Нагадаємо, 2 лютого США і Росії припинили дію двостороннього договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. Вашингтон вимагає, щоб Росія знищила ракети 9М729, характеристики яких суперечать ДРСМД. Однак Росія заперечує ці порушення і відмовляється виконувати вимогу.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Росії випробували ядерну ракету, яку раніше хвалився Путін. У ракетобудівній галузі запевнили, що випробування "Буревісника" пройшли успішно.