У середу, 26 квітня, Одеська міська рада змінила назви 56 вулиць в Одесі, які були перейменовані в травні минулого року тодішнім главою області Михеїлом Саакашвілі в рамках декомунізації.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Думську.
На розгляд депутатів питання про перейменування вніс один з найближчих соратників мера Одеси Геннадія Труханова, глава промерської фракції Олег Бриндак. Рішення підтримали 46 депутатів. За словами Бриндака, в торішньому рішенні є ряд помилок - деяких вулиць взагалі не існує, а деякі вже були на той час перейменовані.
Міськрада повернула старі назви вулиці й провулку Бабушкіна, вулицям Бірюкова, Валентини Терешкової, Гончарова, Обнорського, Бєлінського, Бадаєва, Богданова, які не підпадають під дію декоммунізаціонного закону.
Читайте також: У Києві хочуть перейменувати проспект Перемоги
На карті міста знову з'явиться проспект Маршала Жукова. В мерії заявили, що в даному випадку має місце протиріччя між двома статтями закону про декомунізацію. З одного боку, радянський воєначальник був міністром оборони й членом президії ЦК КПРС, тобто одним з керівників тоталітарної держави й партії. З іншого, не підлягають перейменуванню назви, пов'язані з іменами людей, які брали участь у вигнанні нацистських окупантів з України.
Ім'я Небесної Сотні міськрада Одеси присвоїла вулиці Карла Лібкнехта в Київському районі. Однойменний провулок назвали на честь Героїв Крут. Піонерський провулок, який Саакашвілі перейменував в Ліверпульський (на честь міста-побратима), став Фраполлі, вулиця Просвіти (колишня Правди) - на Щастя, Гетьманський провулок (колишній Правди) - Натхнення, вулиця Романа Шухевича (колишня Ярослава Галана) - Захисників Вітчизни, вулиця Бернардацці (колишня Червоних Зірок) - у Храмовий.
Чапаївські провулки, які розпорядженням екс-губернатора отримали імена полеглих в АТО захисників України Володимира Терещенка, Олега Андрійця, Бориса Кифоренко, Віктора Діхтіевського, Ігоря Кисельова, Олега Стороженко, Юрія Асєєва, диригента Олександра Пресича й підполковника УНР Дмитра Неплія, стали Старокозацькими. Крім 9-го (Неплія), якого, за інформацією міськради, не існує.
Як повідомляв ONLINE.UA, 24 січня влада затвердила перейменування низки вулиць у Києві.