18 травня набула чинності постанова Кабміну про державне регулювання цін на продукти і соціально значущі товари. Влада зобов'язала продавців декларувати зростання цін на 5-10% і встановлювати нові ціни тільки через 3 дні. Зрости на 10-15% ціни на продукти можуть тільки через 2 тижні після попереднього декларування, а більш ніж на 15% - тільки через місяць. Такі правила захистять українців від різких стрибків цін в магазинах, впевнені в Кабміні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Держслужбу з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.
Поширяться нові правила на десять продуктів - гречку, цукор, борошно, макарони, молоко 2,5%, хліб, яйця, курятину, негазовану воду і вершкове масло. Також влада буде регулювати ціни на медпрепарати, антисептики і захисні засоби - маски або респіратори, захисні костюми, медичні рукавички і окуляри, які важливі для боротьби з пандемією коронавіруса.
Відзначається, що декларування зміни роздрібних цін на товари буде здійснюватися в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису в Держпродпотребслужбу. Після реєстрації даних, відомості відразу вноситимуться до Реєстру роздрібних цін на товари в автоматичному режимі. У разі порушення продавцями правил регулювання цін до них будуть застосовуватися санкції і штрафи, визначені статтею 165-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення - визначених статтею 165 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення - від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян.
Нагадаємо, в березні 2020 року ціни на багато продуктів в магазинах злетіли на 30%. Таке подорожчання викликав ажіотажний попит на продукти через коронавірусний карантин. На даний момент експерти запевняють, що ціни стабілізувалися і різких стрибків найближчим часом не очікується.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що з 1 серпня українці зможуть знімати готівку з платіжних карт на касах магазинів і ресторанів.