В Україні по полицях розклали, чого їй чекати від холодної війни Росії і Заходу
Категорія
Політика
Дата публікації

В Україні по полицях розклали, чого їй чекати від холодної війни Росії і Заходу

В Україні по полицях розклали, чого їй чекати від холодної війни Росії і Заходу

Один з найбільш авторитетних українських аналітиків розповів, які негативні і позитивні для України наслідки варто очікувати від  «холодної війни» Заходу і Росії.

Про це заявив екс-секретар РНБО, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, передає ONLINE.UA з посиланням на  ZN.UA.

Зокрема, серед негативних наслідків експерт відзначив той факт, що наша країна, яка формально не входить в жоден з протиборчих таборів, «знаходиться в "сірій зоні" безпеки і не користується гарантіями безпеки систем колективної безпеки».


Ще одним негативним фактором є небезпека подальшої ескалації конфлікту на Донбасі і «перетворення української території в зону нестабільності і арену прямого збройного протистояння, що негативно відіб'ється на економічно-інвестиційній діяльності та інфраструктурному розвитку, послабить транзитний потенціал (наслідком чого стане неможливість скористатися стратегічним розташуванням України на карті Європи в економічних цілях».


Крім того, Горбулін переконаний, що Україна очікує «подальша мілітаризація РФ, збільшення російського угруповання на кордонах України, підвищення її боєздатності», а також «використання Росією антизахідної риторики як виправдання її агресивної політики щодо України та інформаційно-пропагандистське обґрунтування військових дій РФ на української території».


Також варто відзначити і можливе «погіршення відносин України з країнами - союзниками і партнерами РФ і перспективу тривалої економічної рецесії внаслідок збільшення витрат на оборону, розриву торгових зв'язків з РФ і країнами СНД».


У той же час, це протистояння має і позитивні сторони для нашої країни. Однією з них стане повернення «інтересу США і НАТО до регіону Центрально-Східної Європи, в результаті чого Україна може претендувати на статус важливого партнера і поглиблена увага Вашингтона, а також розраховувати на конкретизацію строків її членства в НАТО».
Крім того, Україна може розраховувати на збільшення допомоги з боку західних партнерів «в економічній і військовій сферах, посилення стратегічної важливості української незалежності і територіальної цілісності як ключового рубежу ланки боротьби з РФ».


Ще одним позитивом стане «сприяння демократичним і економічним перетворенням в Україні з метою її трансформації в держава-модель для пострадянського простору заради розхитування російського табору; твердження невідворотності інтеграційного руху України до європейських та євроатлантичних структур».
Експерт очікує також «поглиблення дво- та багатостороннього військово-політичного співробітництва України з країнами Центрально-Східної Європи, які є потенційними об'єктами російської агресії».


При тому головним позитивом для України є те, що "сповзання" у перманентне протистояння виключає можливість компромісу між Заходом і Росією за рахунок суверенітету України».


Як повідомляв ONLINE.UA, раніше  російський політик пояснив небезпеку військової пропозиції Путіна, який виступив з ініціативою відправляти призовників воювати за межі Росії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?