З понеділка, 22 червня, в Україні почав діяти жорсткий адаптивний карантин. Посилені обмеження з сьогоднішнього дня вводяться регіонально за оцінками епідемічної ситуації в областях. Такі правила діятимуть до 31 липня, про що йдеться в постанові Кабміну від 17 червня. ONLINE.UA розповідає, що і де знову можуть заборонити, а також як працює нова карантинна методика.
З 22 червня жорсткий карантин в регіонах буде запроваджуватися, якщо:
завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я становить понад 50%;
середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше 24 на 100 тисяч населення протягом тижня;
коефіцієнт виявлення випадків коронавируса більше 11%;
показник динаміки зростання випадків COVID-19 більше 10%.
Посилення карантину на місцях буде вводитися і припинятися на підставі рішення регіональної комісії з питань ТЕБ та НС. Рішення прийматимуть за поданням головного державного санітарного лікаря регіону, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації. Скасовується рішення про посилення карантину не раніше ніж через 7 днів після його прийняття з урахуванням епідемічної ситуації в регіоні.
Місцева влада може заборонити:
проводити спортивні, культурні, релігійні та інші масові заходи;
діяльність установ, що надають послуги з розміщення;
роботу метрополітену;
перевезення пасажирів в усіх видах сполучень;
роботу закладів дошкільної освіти та культурних установ;
діяльність фітнес-центрів і спортзалів.
Крім того, в постанові уряд рекомендує суб'єктам господарювання на період дії карантину змінити режим роботи. Починати робочий день рекомендується не раніше 10:00 або пізніше. Також місцевій владі рекомендують розробити або відкоригувати маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ і організацій, щоб запобігти скупченню людей в години пік.
На змінений графік роботи рекомендують перевести: підприємства оптової і роздрібної торгівлі, які займаються ремонтом автотранспортних засобів і мотоциклів; підприємства, які займаються поштовою та кур'єрською діяльністю; підприємства, які займаються тимчасовим розміщенням і організацією харчування; компанії, які ведуть страхову діяльність; установи освіти, мистецтва і спорту; установи для надання соціальної допомоги; підприємства сфери розваг і відпочинку.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що на ранок 22 червня в Україні зафіксовано 37241 випадків зараження коронавірусом, з яких 681 підтверджений за останню добу. Уже понад тисячі українців померли від COVID-19, більш 16,5 тисячі людей змогли перемогти коронавірусну хворобу.