Українські вчені виявили на території України не менше 12 різноманітних видів Дельта штаму коронавірусної інфекції.
Джерело: Facebook-сторінка НАН України
Мутації коронавірусу на території України
Відзначається, що у рамках дослідження були проаналізовані 74 зразка, взяті у хворих COVID-19 в 9 регіонах України.
Вчені ІМБГ зафіксували 12 різних варіантів штаму Дельта, але їхній спектр відрізняється від тих, які були поширені в листопаді. Зокрема виявлено новий для України варіант Дельта-штаму AY.122, який активно поширюється в Росії та характеризується тяжким перебігом хвороби, високою швидкістю інфікування та високою смертністю, - повідомили вчені.
Всі отримані зразки були випадками інфекції Дельта штаму коронавіруса.
Варіант AY.122 знайшли в зразках із Дніпра, Сум, Полтави, Миколаєва, Житомира й Одеси. Передбачається, що високий рівень смертності в Україні (як у Росії та Казахстані) може бути пов'язаний з особливостями штаму Дельта, зокрема варіанта AY.122.
Серед представлених зразків не було виявлено штаму Омікрон.
Загроза штаму Омікрон в Україні
За словами головного санітарного лікаря Ігора Кузіна, перший в Україні пацієнт зі штамом Омікрон вже одужав, що було підтверджено негативним тестом на коронавірусну інфекцію.
Фото - Pixabay
Кузін зазначив, що завдяки тому, що пацієнт на весні цього року зробив щеплення від COVID-19, хвороба в нього проходила без симптомів і ускладнень.
Високопосадовець з МОЗ також відзначив, що випадки інфікування штамом Омікрон зареєстровані вже у понад 90 країнах світу.
Кузін також додав, що в Україні мають змогу самостійно визначати штами коронавірусу, при перевірці аналізів, що свідчать про нетиповий перебіг хвороби.
За його словами, вже у наступному році Україна має отримати порядку 40 млн доз вакцини від COVID-19.
Йдеться про 25 млн доз вакцини Pfizer, 6,5 млн доз вакцини CoronaVac і 10 млн доз за глобальним механізмом COVAX.
Кузін зазначив, що завдяки цьому буде забезпечено вакцинацію 70% населення двома дозами.
За словами головного лікаря-інфекціониста Ольги Голубовської, найбільш уразливими для нового штаму Омікрон залишаються літні люди у віці за 65 років.
Голубовська підкреслила, що заразність штамом Омікрон настільки висока, що у деяких країнах динаміка кривої захворюванності цілком вертикальна.
Інфекціоніст підкреслила, що новий штам коронавірусної інфекції буде бити по вразливим та незахищеним категоріям населення, у зв’язку з чим Голубовська закликала українців проходити вакцинацію.
Читайте також:
Кількість хворих коронавірусом в Україні 18 грудня продовжує знижуватися
В G7 назвали найстрашнішу загрозу для глобальної медичної системи