З 28 серпня в Україні набув чинності закон, яким вносяться зміни в порядок вивезення дітей за кордон. Він дозволяє вивозити дитину за межі України на період до 30 днів одному з батьків, без нотаріального дозволу другого, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Державну прикордонну службу України.
За новими правилами, батько, з яким проживає дитина, має право самостійно приймати рішення про тимчасовий виїзд дитини за кордон, якщо у другого з батьків є заборгованість по аліментах більше 4 місяців. Раніше для цього потрібно було отримати нотаріальний дозвіл від другого батька, чим часто користувалися недобросовісні батьки, шантажуючи колишніх дружину або чоловіка і вимагаючи відмовитися від аліментів.
При цьому, за новими правилами вивозити дитину за кордон має право і той з батьків, який не проживає з дитиною. Але це право йому надається, якщо він є добросовісним платником аліментів. Правда, для цього потрібно отримати дозвіл у колишнього чоловіка або дружини, з якими проживає дитина.
"Дозвіл повинен бути наданий протягом 10 днів. В іншому випадку за спрощеним порядком в наказному провадженні таке рішення виносить суд", - підкреслили в ДПСУ.
Слід зазначити, що новий закон про вивезення дітей за кордон передбачає адмінвідповідальність, якщо батько порушують терміни перебування дитини за межами України. У разі подібного порушення батькові заборонять терміном на 1 рік вивозити дитину за кордон.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що депутати Верховної Ради прийняли законопроект про посилення покарання за несплату аліментів, згідно з яким злісних неплатників будуть саджати у в'язницю на строк до двох років.