13 липня Верховна Рада на позачерговому засіданні прийняла законопроєкт, який вводить збори за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув в українські аеропорти. Даним законопроєктом вводиться нова стаття в Повітряний кодекс України, яка закріплює поняття "державне мито з суб'єкта авіаційної діяльності". За документ проголосували 256 парламентаріїв при необхідному мінімумі в 226 голосів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу ВРУ.
Новий закон встановлює ставку державного авіаційного збору за кожного пасажира, який буде літати в межах України, в розмірі 0,5 долара, на міжнародних рейсах - 2 долари. За кожну тонну вантажу в межах України - 2,5 долара, а в разі здійснення міжнародних перевезень з/в Україну - 10 доларів. При цьому збір не стягуватиметься в разі перевезення вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав, перевезення гуманітарної допомоги, або в Україну відповідно до актів Кабінету міністрів, а також в разі польотів, пов'язаних із забезпеченням проведення робіт по ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних і інших подій.
Також від авіазборів компанії звільнили під час перевезення дітей у віці до двох років, транзитних пасажирів, пасажирів з сервісними квитками і в разі перевезення менше 10 пасажирів одним нерегулярним рейсом.
Міністр інфраструктури Владислав Криклій подякував депутатам за прийнятий закон. Він пояснив, що законопроєкт покликаний усунути прогалини в чинному законодавстві, "які провокували численні судові спори на користь окремих авіаперевізників".
"Закон чітко визначає особливості справляння державного мита як за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, так і за кожну тонну вантажу, що відправляється або прибуває в аеропорт України. Це обов'язковий збір для всіх пасажирів внутрішніх і міжнародних рейсів. Але такі зміни ніяк не означають , що ми вводимо нові авіаційні збори або збільшуємо їх розмір. Прийнятим законом встановлюються єдині правила гри для всіх авіаперевізників. Вдячний депутатам за прийняте рішення ", - прокоментував прийняття нового закону Криклій.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Україні хочуть ввести новий податок для дрібних фермерів, які не здають свої земельні паї в оренду, а обробляють самостійно. Якщо законопроект приймуть, то пересічному власнику земельного паю доведеться платити до 6 тисяч гривень на рік. А таких землевласників в Україні майже 5 млн. Дану ініціативу активно підтримує великий агробізнес, який зіткнувся з проблемами через успішного розвитку дрібного агробізнесу в Україні.