В Україні зареєстрували другий випадок мавпячої віспи
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні зареєстрували другий випадок мавпячої віспи

В Україні зареєстрували другий випадок мавпячої віспи
Джерело:  online.ua

19 вересня в Україні зареєстрували другий випадок віспи мавп. Пацієнта госпіталізували з підвищеною температурою, висипами на обличчі, в ротовій порожнині, на руках. 

Джерело: МОЗ

В Україні вдруге знайшли мавпячу віспу

У МОЗ повідомили, що пацієнта висип з’явився ще наприкінці серпня, а звернувся він до лікарні кілька днів тому.

Саме тому закликаємо всіх, хто має схожі до віспи мавп симптоми, одразу звертатись по медичну допомогу та самоізолюватись. Це важливо, щоб не наражати інших людей на небезпеку, - закликали в МОЗ.

Перший випадок захворювання був зареєстрований 15 вересня. Між собою вказані випадки, за попередніми даними, не пов’язані.

У липні в Україну у рамках гуманітарної допомоги було доставлено ПЛР-тести, для проведення щонайменше 5 тисяч досліджень для діагностики вказаного захворювання. Тоді ж їх було розподілено в регіони. Наразі в Україні є можливість виявляти вказане захворювання в кожному регіонів, - зазначає МОЗ.

Під час лікування віспи мавп українські медики використовують затверджені рекомендації ВООЗ та міжнародні протоколи щодо діагностики та виявлення відповідного захворювання.

Зважаючи на те, що специфічні ліки наразі недоступні для широкого загалу, то йдеться у першу чергу про симптоматичне лікування. Ще у травні всі обласні Центри контролю та профілактики хвороб отримали від МОЗ настанови щодо епіднагляду, розслідування випадків та відстеження контактів.

У МОЗ нагадують, що віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми.

До 2022 року віспа мавп фіксувалась у країнах Центральної та Західної Африки, наразі ж більш ніж половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку.

Які симптоми у віспи мавп

До основних симптомів віспи мавп належать: гарячка, головний біль, міалгія (біль у м'язах), біль в спині, збільшені лімфатичні вузли, озноб, біль у горлі, закладеність носа, кашель, висип у вигляді пухирців.

Іноді у людей спочатку з’являється висип, а потім – інші симптоми. Деякі можуть мати лише висип. Захворювання зазвичай триває від двох до чотирьох тижнів.

Висип у вигляді прищів або пухирів спершу з’являється на обличчі, всередині рота та на інших частинах тіла, наприклад, на руках, ногах, грудях, статевих органах або задньому проході. Висип проходить різні стадії до повного загоєння.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?