У Національному банку оголосили про введення в обіг монети номіналом у 10 гривень — вже з середи, 3 червня. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу відомства.
Наразі ці монети вже можна використовувати як платіжний засіб — у торгівлі чи для операцій у банках. Під час першого етапу введення Україною поширять близько 6 мільйонів екземплярів. Їх розподілять між управліннями НБУ.
"Громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 грн на оборотні монети цього номіналу. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і банкнотами цього номіналу. Поступово — в результаті природного зносу - 10-гривневі банкноти будуть замінюватися в обігу монетами", - пояснили у банку.
При діаметрі у 23,5 міліметра монета важить 6,4 грама. Її виготовили з цинкового сплаву, який покриває гальванічний нікель.
Нові 10 гривень відрізняються від інших монет в 1, 2 чи 5 гривень — перш за все завдяки розмірам.
Відповідно до паперового аналога, монету прикрашає портрет гетьмана XVIII сторіччя Івана Мазепи. Інша сторона монети прикрашена давньоруським орнаментом.
У нацбанку планують скоротити номінальний ряд гривні до 12.
Нещодавно також українська влада почала виведення з обігу окремих дрібних монет номіналом менше однієї гривні.
Як повідомляв ONLINE.UA, з часом нові монети витіснять з обігу паперові аналоги — саме на це сподіваються представники НБУ. Експерти продовжують проєкт з комплексної оптимізації готівкових розрахунків. вони обрали для цього найбільш захищені від підроблень гроші — монети.