Авторитетний учений, професор економіки Девід Бленчфловер з Дартмутського коледжу США любить знаходити точні відповіді на запитання, які найбільше хвилюють кожного з нас. Цього разу він вирішив визначити, коли ж середньостатистична людина переживає найщасливіший та найсумніший періоди у своєму житті. Науковець дійшов висновку, що найщасливішими люди почуваються у віці 18–20 років. За словами професора, уже після 18-річного віку людина почувається щасливою за U-подібною кривою. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на роботу вченого на сайті Національного бюро економічних досліджень.
Девід Бленчфловер детально проаналізував дані зі 132 країн. Варто звернути увагу на те, що з них лише 37 вважаються розвинутими, а решта 95 – ті, що розвиваються. Науковцю вдалося з'ясувати, що по всьому світі люди почуваються найбільш нещасними у період 47–60 років. Що цікаво, українці почуваються нещасними вже з 43 років. Щоправда, це стосується лише жінок, оскільки наші чоловіки входять у "нещасний період" у 44 роки. Схожа статистика також у Бразилії, Сингапурі та Китаї. А ось в Австралії, Канаді, Данії та Фінляндії люди в основному починають сильно сумувати у 48-річному віці.
Зазначається, що під час своїх досліджень професор врахував зайнятість респондентів, рівень їхньої освіти та наявність романтичних стосунків.
"Траєкторія справедлива для країн з високою і малою середньою зарплатою, а також довшою і коротшою тривалістю життя", - каже Девід Бленчфловер.
За його словами, старші люди віком від 60 років стають щасливішими й до 70 років досягають найбільшого задоволення життям. Не можна не звернути увагу на те, що ця задоволеність життя виникає внаслідок біохімічних процесів в організмі, а не через зміну соціально-культурних умов.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно вчені змогли пояснити, як саме стрес руйнує здоров'я людини.