В Японії назвали умову для створення військових баз США на Курилах
Категорія
Політика
Дата публікації

В Японії назвали умову для створення військових баз США на Курилах

В Японії назвали умову для створення військових баз США на Курилах
Джерело:  online.ua

США зможуть розмістити військові бази на Курилах, якщо Росія віддасть їх Токіо, тільки після узгодження з урядом Японії.

Про це заявив прем'єр-міністр Сіндзо Абе, кажучи про про можливість розміщення американських військових об'єктів на Курильских островах, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Kyodo.

"США мають право розміщувати свої військові об'єкти на території Японії в рамках японсько-американського договору про безпеку, проте місце розміщення таких об'єктів має бути погоджено з урядом Японії", - заявив Абе.

При цьому він відмовився повідомляти, що вимагає російська сторона в рамках переговорів про укладення мирного договору з Японією і передачі спірних Курильських островів Токіо. Він пояснив, що будь-які коментарі з цього приводу можуть мати негативний вплив на хід переговорів.

Слід додати, що в Росії переконані в тому, що якщо Курильські острови перейдуть Японії, то там з'являться американські військові бази. Тому там домагаються, щоб японська влада прописала в мирному договорі, що не допустить розміщення військових баз США на Курилах.

У той же час Москва готує провокаційне розміщення бойових ракет на спірних Курилах. Зокрема, планується додаткове розміщення ракетних комплексів "Бал" і "Бастіон" нібито у відповідь на збільшення американської військової присутності в регіоні, яке в свою чергу відбувається через зростання загрози з боку КНДР.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що МЗС Росії викликало посла Японії Тойохісу Кодзукі, щоб висловити своє невдоволення щодо спірних островів, які Москва називає Південними Курилами, а Токіо - окупованими територіями. У відомстві уточнили, що причиною виклику посла стали повідомлення з Токіо про те, що Японія планує відмовитися від компенсацій за Курильські острови.

Категорія
Україна
Дата публікації

Канада оголосила про військову допомогу Україні на суму 330 млн дол

Канада
Джерело:  Укрінформ

Канада виділить 440 млн канадських доларів (близько 330 млн дол США) на військову допомогу Україні.

Головні тези:

  • Канада виділить 330 млн доларів на військову допомогу Україні, що стало результатом 25-го засідання Контактної групи з питань оборони в Німеччині.
  • Україна отримає близько 200 млн доларів на закупівлю великокаліберних боєприпасів, а також дронів та іншого військового обладнання.
  • Королівські канадські військово-повітряні сили вже доставили понад 11 000 тонн військової допомоги для України з початку російського вторгнення.
  • Німеччина також надасть Україні ракети для систем ППО Iris-T та нові сучасні гаубиці. Підвищення безпеки в умовах загострення конфлікту з Росією.
  • Плани передачі додаткової військової техніки та обладнання свідчать про підтримку та солідарність Канади та Німеччини з Україною в умовах війни.

Рамштайн-25. Канада надає нову допомогу Україні

Про це оголосили у Міністерстві оборони Канади за результатами 25-го засідання Контактної групи з питань оборони України на авіабазі «Рамштайн» в Німеччині.

Боєприпаси залишаються одним із ключових пріоритетів України, тому сьогоднішнє оголошення передбачає виділення 200 млн дол. на чеську ініціативу із закупівлі та постачання до України великокаліберних боєприпасів.

Зазначається, що ще 50 млн канадських доларів будуть використані на закупівлю різних боєприпасів у канадських виробників.

Міністр оборони також пообіцяв виділити 100 млн дол. на “данську модель” із підтримки виробництва дронів українською оборонною промисловістю. У цьому конфлікті дрони стали критично важливими, й українська оборонна промисловість демонструє інноваційність й відкритість до експериментів у цій сфері.

Окрім цього, Канада оголосила, що вже передала Україні камер для дронів на близько 50 млн дол США, а також відправила кілька вантажів зимової форми на близько 23 млн дол.

У Міноборони підрахували, що загалом після початку повномасштабного російського вторгнення, обсяг канадської військової допомоги Україні перевищив 3,5 млрд дол США.

З кінця березня 2022 року Королівські канадські військово-повітряні сили перевезли понад 24 млн фунтів (близько 11 000 тонн — ред.) призначеної для України військової допомоги від Канади, союзників та партнерів.

Німеччина надасть Україні додаткові ракети для систем ППО Iris-T

За словами Пісторіуса, «цього року будуть передані подальші вже обіцяні комплекси три Iris-T SLM і три Iris-T SLS, а також додатково 13 зенітних танків Gepard».

Новим є, я можу сьогодні про це оголосити, у короткостроковій перспективі ми передамо Україні додаткові керовані ракети для системи IRIS-T, які спочатку передбачалися для Бундесверу та які тепер перенаправимо напряму з підприємства в Україну.

Пісторіус пояснив рішення надати такі ракети Україні до того, як будуть задоволені власні потреби на тлі посилення повітряних атак з боку Росії.

Також цього року планується передати перші 6 зі загалом 54 нових сучасних колісних гаубиць RCH 155.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Просто неба. У Чехії знайшли докази унікального поселення неандертальців

Поселення
Джерело:  Radio Prague International

Чеські археологи виявили під час розкопок в області Богемії докази поселення неандертальців, яке датується між 126 000 і 115 000 роками до нашої ери.

Головні тези:

  • Чеські археологи виявили докази унікального поселення неандертальців у Богемії, що надає унікальне уявлення про життя середнього палеоліту.
  • Поселення між 126 000 і 115 000 роками до нашої ери включає близько 40 об'єктів, кам'яні знаряддя праці та залишки сховищ, підтверджуючи призначення місця для мисливців та збирачів.
  • Це перше місце неандертальців просто неба виявлено в Чехії та можливо в Центральній Європі, що відрізняється від попередніх знахідок у печерах.

У Чехії знайшли докази унікального поселення неандертальців

Саме відкриття, зроблене археологами з Музею богемського раю в Турнові, надає унікальне уявлення про життя середнього палеоліту.

Знахідки, які були виявлені наприкінці жовтня й початку листопада минулого року, але оголошені лише зараз, включають близько сорока об’єктів, які вказують на поселення неандертальців.

Ми виявили ями, заповнені деревним вугіллям і випаленою землею, що свідчить про те, що вони (неандертальці — ред.), швидше за все, використовувалися як каміни. Ми також виявили кілька кам'яних знарядь праці та залишки сховищ. Ми також взяли зразки ґрунту, на основі яких можемо спробувати реконструювати природне середовище навколо ділянки, — заявив представник музею Роман Сіроватка.

Поселення неандертальців у Богемії

За його словами, вважається, що це місце було місцем для мисливців і збирачів, яке використовували неандертальці.

Датування місця підтверджується знахідками інструментів, таких як яшмовий скребок, та інших дрібних артефактів.

Зазначається, що це перше місце неандертальців просто неба, яке було виявлено ​​в Чехії та, можливо, в усій Центральній Європі.

На відміну від попередніх знахідок, які здебільшого знаходяться в печерах, це поселення було виявлено у відкритій місцевості.

Яким могло бути життя на Землі 500 млн років тому

Група палеонтологів під керівництвом Мінцзіна Лю з Університету Чан'ань у Китаї виявила крихітні кульки мінералів віком у 535 млн років, які можуть розповісти про те, які форми життя панували на нашій планеті у цей період. 

Виявлені об’єкти мають розмір близько міліметра і являють собою крихітні ембріони тварин, які мешкали на Землі у ранній кембрійський період.

Тварини належать до групи Ecdysozoa, до якої входять комахи, павуки, ракоподібні та черв'яки.

Наразі дослідники точно не можуть визначити, які саме форми мали дорослі особини цих тварин, однак вони припускають, що вони могли бути тісно пов’язані з родом Saccorhytus, який представлений виключно одним видом — крихітною, своєрідною істотою кембрійської доби без анального отвору.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?