Варшава і Краків фактично вичерпали можливість приймати українців, що залишили рідні домівки через війну.
Джерело: ДПСУ
Найбільші польські міста вже не приймають біженців
За два тижні до Кракова приїхало близько 80-100 тисяч українців. Варшава вже прийняла 200 000 тисяч біженців з України, але не в змозі прийняти більше, - повідомили в ДПСУ.
Малопольща та Підкарпаття – це найчастіші напрямки для тих, хто тікає з України перед війною, – каже заступник мера Кракова Анджей Куліг. Він додає, що в Кракові вичерпуються можливості для розміщення біженців. Запаси продовольства теж закінчуються.
Багато людей приїхало до своїх сімей та друзів, які живуть чи працюють у Кракові. За оцінками чиновників, до війни в Кракові було від 60 до 100 громадян України. Біженці, яких не прийняли рідні чи друзі, знаходять допомогу в пункті прийому на Головному залізничному вокзалі.
Туди на проживання було направлено близько 3,5 тисяч осіб. Органи самоврядування розміщують біженців, але й організовують для них транспорт у межах міста, а також за межі міста. Хоча охочих жити за містом, навіть за 15-20 кілометрів, немає. Біженці вважають за краще жити в Кракові, - пояснює Даріуш Новак, речник краківського магістрату.
У Варшаві вже близько 200 тисяч українців, при тому, що населення міста - трохи менше 2 млн, і теж виникла проблема з тим, щоб знайти місця у дитсадках, школах і лікарнях всім, хто цього потребує.
У мерії розповіли, що люди зазвичай не хочуть переміщатися до менших містечок і прагнуть залишитися принаймні поблизу великих міст. Місцева влада не хоче примусово перерозподіляти людей, щоб зменшити навантаження, та сподівається, що українці-переселенці з часом самі попросять про це, шукаючи кращих побутових умов.
Станом на 10 березня з початку війни українсько-польський кордон перетнули майже півтора мільйона осіб.
Читайте також: