У мережі пояснили, як працює нова військова техніка США, яку 2 липня особисто отримав в якості військової допомоги президент України Петро Порошенко.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Depo.ua.
Нагадаємо, Америка передала 14 контрбатарейні радарні системи класу AN/TPQ-49 і AN/TPQ-36. Радари класу AN/TPQ-36 призначені для виявлення і визначення координат вогневих позицій мінометів, артилерійських знарядь і реактивних систем залпового вогню противника. У порівнянні з наявною в Збройних силах України радіолокаційною станцією АРК-1М «Рись» станція AN/TPQ-36 має велику дальність і сектор розвідки, і дозволяє одночасно вести розвідку на площі, більше площі розвідки АРК-1М в 3,5 - 4 рази.
AN/TPQ-36 - рухома Радіолокаційна станція (РЛС) контрбатарейної боротьби призначена для виявлення та відстеження пострілів артилерії та ракетних пусків, для забезпечення відповідного вогню. Q-36 має електронне управління радаром, може знаходити місця розташування мінометів, артилерії, РСЗВ і ракетних пускових установок. Установка також може підтримувати власну артилерію, для більш точного наведення при контрбатарейній боротьбі або просто для коригуванні вогню.
При цьому вона може працювати з 10 видами зброї одночасно, розраховуючи місця попадання ворожих снарядів, що дозволяє взаємодіяти при тактичному управлінні вогнем. Крім того, з її допомогою можна одночасно відстежувати до 99 цілей. Виявляє цілі при першому проході. Пеленгує сильний сплеск, і від отриманої площини відраховує зареєстровані відгуки. Розрахунок місця попадання ворожих снарядів проводиться на максимальній дальності в 24 км для ракет і 18 км для артилерії.
Серед додаткових характеристик РЛС відзначаються:
сектор азимута - 90 °;
діапазон антени: Х, 32 частоти;
електричні характеристики: 115/200 В змінного струму, 400 Гц, 3 фази, 8 кВт;
пік переданої потужності: 23 кВт/хв.
Радіолокаційні системи контрбатарейної боротьби AN/TPQ36 виробляє компанія Northrop Grumman і ThalesRaytheonSystems.
Як повідомляв ONLINE.UA, в 2016 році США планують виділити Україні фінансову допомогу на проведення реформ в розмірі $220 млн.