Люди, які вживають стільки їжі, скільки хочуть і не товстіють, мають мутації генів, які рятують їх від ожиріння. Варто зазначити, що цей ген з мутаціями є у людей з надлишковою вагою. До такого висновку прийшли британські вчені, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на журнал PLoS Genetics.
Щоб підтвердити цю гіпотезу дослідники перевірили 2 тисячі зразків ДНК дуже худих британців та 2 тисячах людей з зайвою вагою. Крім того, вчені проаналізували аналогічну "картину" щодо 10 тисяч людей з нормальною вагою.
"Дослідження показало, що існує 13 дрібних мутацій, які впливають на те, якою буде вага людини – низькою або ж надлишковою. Мутації в гені FTO сприяють розвитку ожирінню, а зміни в гені CADM2, які пов'язані з роботою рецепторів мозку, сприяють збереженню низької ваги", - сказано в повідомленні.
За словами вчених, у ДНК худої людини міститься менше шкідливих мутацій, що сприяють ожирінню, тому її вага менша.
Також вчені роблять висновок, що невелика вага, як і ожиріння, передається у спадок.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше вчені з Великої Британії прийшли до висновку, що речовини, які містяться в звичайній капусті, захищають людину від появи у неї раку прямої і товстої кишки. Це підтверджують результати дослідження Інституту Френсіса Кріка в Лондоні.