Китайські вчені з Університету Тунцзі вивели нові стовбурові клітини, які здатні відновлювати пошкоджену легеневу тканину. Здатність до регенерації у цієї тканини дуже низька, тому експерти вважають своє відкриття важливим проривом в області регенеративної медицини, повідомляє ONLINE.UA.
Читайте також: Вчені знайшли ефективний спосіб боротьби з депресією
Нові стовбурові клітини, виведені експертами в 2015 році, були помічені маркером SOX9 +. Спочатку їх протестували на гризунах з вірусом імунодефіциту. Вже через три місяці після пересадки клітин в організмі мишей був помічений результат - на місці легеневих ушкоджень утворилася нова тканина, яка повністю відповідала за функціями і структурі легеневим клітинам.
Після успішного експерименту на гризунах вчені провели подібне дослідження на людях. У 2016 році групі добровольців, у яких була діагностована обструктивна хвороба легенів, пересадили стовбурові клітини з маркером SOX9 +. Ефект від лікування не змусив себе чекати - через рік після пересадки пацієнти відчули значне поліпшення стану, що підтверджувала і томографія.
Експерти переконані, що виявлені ними стовбурові клітини зможуть зробити новий прорив в регенеративній медицині. Вони вважають, що спосіб відновлення структури бронхів і легеневої тканини допоможе врятувати життя багатьох людей з невиліковними недугами.
Як повідомляв ONLINE.UA, що вчені вивели новий різновид стовбурових клітин, які мають подвійну функцію.