Вчені Медичного центру дитячої лікарні Цинциннаті із США провели спеціальне дослідження і дійшли висновку, що забруднення міського повітря, пов'язане з транспортом, є однією з головних загроз для мозку людей. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "MedicalXpress".
Що цікаво, в експерименті брали участь 147 дітей. Їм провели МРТ для того, щоб отримати анатомічні зображення головного мозку.
"Протягом першого року життя "піддослідні" піддавалися різному впливу повітряних аерозолів, як було визначено з аналізу проб, узятих у 27 місцях міста Цинциннаті. За словами вчених, що забруднене повітря викликає зниження обсягу сірої речовини і товщини кортикального шару. А це може позначитися на розвитку різних психічних і фізичних процесів", - сказано в повідомленні.
Як відомо, сіра речовина відповідає за зір і слух. Забруднення викликає 3-4-відсоткові втрати сірої речовини в таких областях, як лобові і тім'яні долі, а також мозочок.
За словами вчених, зміни можуть бути незворотними. Також фахівці наголосили, що їхня робота підтвердила дані про те, що брудне повітря сприяє виникненню нейродегенеративних захворювань і порушенню розвитку нервової системи.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що група австралійських вчених з Університету Нового Південного Уельсу прийшла до висновку, що мозок робить вибір між двома альтернативами задовго до того, як людина встигає це усвідомити.