Вчені з університету Мічигану прийшли до висновку, що люди, у яких є мета, жили довше та мали міцніше здоров’я, ніж ті, які не бачили сенсу у своєму існуванні. Зазначається, що вони провели масштабне дослідження, в якому брали участь люди старше 50 років, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на JAMA Netw Open.
В ході дослідження з'ясовувалося, чи є у людини мета в житті й наскільки вона сильна (кінцеве ранжування варіювалося від одного до шести). З усіх учасників 4016 (57,5%) – жінки.
Протягом 4 років вчені стежили за благополуччям добровольців. За цей час померло 776 осіб. Психологи співвідносили смерть і її причини з силою життєвих цілей померлих. Окрім того, враховувалися такі фактори, як стать, вік, сімейний стан, раса, рівень освіти, шкідливі звички та інші.
"Серед тих, хто мав життєві цілі, померло 17 осіб, в той час як в групі з найнижчою мотивацією померло 83 людини. Дослідження показує: у людей, які мали чітку мету навіть після виходу на пенсію, спостерігалися нижчий ризик смерті та міцніше здоров’я. У той час у людей без поставленої мети у житті збільшувалися ризики серцевих хвороб, захворювань крові, а також погіршувалося травлення", - сказано в повідомленні.
Вчені пояснюють, що це відбувається через те, що при наявності мети організм акумулює всі сили на її реалізацію.
Як повідомляв ONLINE.UA, тривалість життя може бути пов’язана з м’язовою силою — до такого висновку прийшли бразильські вчені.