Американські експерти з’ясували, що оптимісти набагато рідше мають проблеми зі сном у порівнянні з тими, хто дивиться на світ переважно у песимістичних тонах. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на журнал Behavioral Medicine.
Розальба Ернандес з університету Іллінойсу в Урбані-Шампейн та її колеги вивчили зв’язок між оптимістичним світоглядом і якісню сну. Для визначення рівня оптимізму людини кожен з добровольців мусив відповісти на 10 питань. Обробивши результати, психологи встановили, який настрій переважає у людини – позитивний чи негативний.
Результати дослідження охопили понад 3,5 тисячі осіб у віці від 32 років до 51 року.
У анкеті вчені також питали добровольців про тривалість і якість сну, та про наявність симптомів безсоння або денної сонливості. Крім того, в певний час доби учасники експерименту носили датчики активності.
Порівнявши отримані результати, вчені дійшли висновку, що більш оптимістичний настрій майже завжди знижує частоту розладів сну.
У оптимістів шанси добре виспатися були на 31% вищі, ніж у тих учасників дослідження, хто більш песимістично дивиться на світ.
Причиною міцного сну оптимістів було те, що їм легше долати нервові розлади, оскільки у них підвищена стійкість до стресів.
Нагадаємо, що не так давно вчені назвали рік, коли людина починає старішати.