Очільниця Інституту охорони здоров'я Вищої школи економіки Лариса Попович поділилася важливими даними - вона розповіла про те, що деякі тести недостатньо чутливі і можуть не помітити антитіл до коронавірусу, якщо вони наявні в невеликій кількості. Окрім того, наголошується, що якщо тести невдало вибирають антиген, то замість коронавірусу можуть виявити залишкові сліди інших вірусів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на російске агентство "РБК".
"Іноді бувають помилкові результати, тому що невдало вибрали шматочок генома... якщо є симптоми хвороби, то тести потрібно здавати кілька разів", - наголосила Лариса Попович.
Радник генерального директора Фонду міжнародного медичного кластера, кандидат медичних наук Ярослав Ашихмин, звернув увагу на те, що у людини є дві системи імунітету. За його словами, при тестуванні коронавірусу увага зверталася, переважно, на систему імунітету, яка виробляє антитіла, і відсоток хворих оцінювали саме за антитілами.
"Але крім антитіл, існує клітинний імунітет, який під час зараження, в тому числі коронавірусом, спрацьовує непомітно. Безсимптомне захворювання коронавірусом означає, що система клітинного імунітету змогла впоратися, і організм не задіяв імунну систему й антитіла. Тести на роботу клітинного імунітету зробити складно, з такими тестами працюють лише поодинокі лабораторії", - йдеться в повідомленні.
Як повідомляв ONLINE.UA, в Україні у червні почалася друга хвиля епідемії COVID-19. Нещодавно очільник Максим Степанов виступив з оголошенням щодо летальності вірусу. За його словами, в Україні показник смертності сягнув 2,6%. Для порівняння він навів Німеччину, де ця цифра сягає 4%, а також Сполучені Штати з 5%.