Російські, японські та бразильські вчені створили гриби, що світяться майже всіма кольорами веселки.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Ленту.ру".
Відзначається, що деякі бактерії, комахи та гриби можуть випускати блакитне чи зеленувате світло шляхом кисневого окислення люциферина за участю ферменту люциферази.
Читайте також: Є чотири сценарії майбутнього людства, і в України величезні можливості - вчені
Дослідники виділили люциферази грибів Neonothopanus gardneri і Neonotopanus nambi та провели реакції, які показали, що при синтезі молекула гіспідін перетворюється на люциферин 3-гідроксігіспідін, який при біолюмінесценції окислюється, втрачаючи атом вуглецю. При цьому випромінюється світло і утворюється грибний оксілюціферін.
Після цього вчені знайшли аналоги гіспідіна та провели нові дослідження, які допомогли знайти нові люциферини, що випромінювали світло різних кольорів.
"Виявилося, що з шести синтезованих аналогів люциферина п'ять залишилися активними з екстрактом люціферази, і світилися різними кольорами", - розповіла одна з авторів дослідження Зінаїда Осипова.
Таким чином, вчені змогли вивести гриби, що світяться синім, блакитним, зеленим, жовтим і помаранчевим кольором.
Дослідники вважають, що в ході подальшої роботи в даному напрямку вдасться розробити тест-системи для спостереження за якістю навколишнього середовища або для медичних аналізів.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше американські вчені провели дослідження і з’ясували, чому розв’язуються шнурки.