Дослідникам з Данії нарешті вдалося відтворити зовнішність дівчини кам'яного століття завдяки її "жуйці". Зазначається, що вчені знайшли пережований шматок дьогтю, в якому зберігся геном жінки, а також залишки її їжі і мікробів з ротової порожнини. Фахівцям вдалося повністю відтворити її ДНК.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на видання "Nature Communications".
"Фахівці знайшли пережований шматок дьогтю, в якому зберігся геном жінки, а також залишки її їжі і мікробів з ротової порожнини. Вчені змогли повністю відтворити її ДНК. Жінку, яка жила на півдні сучасної Данії близько 5700 років тому назвали Лола. Дані з її "жуйки" допомогли відтворити картину життя всіх жителів Північної Європи в епоху неоліту", - сказано в повідомленні.
За словами вчених, ДНК Лоли показала, що вона і люди її епохи мали блакитні очі, темне волосся і порівняно темну шкіру. Окрім того, вказано, що у жінки ще була непереносимість лактози.
"У дьогті також залишилися сліди лісових горіхів і качки. Це може говорити про те, що сільське господарство і розведення свійських тварин у цій місцевості ще не практикувалося. У залишках слини доісторичної жінки виявили сліди мікроорганізмів. Серед них - вірус Епштейна-Барра", - пише видання.
Як повідомляв ONLINE.UA, науковці здійснили реконструкцію зовнішнього вигляду одного з різновидів австралопітеку. Для цього вони використали череп, знайдений в Ефіопії.