Японські вчені дослідили дії вакцин Pfizer та Moderna на нові штами коронавірусу. За результатами, дві дози вакцини від коронавірусу набагато менш ефективніші проти варіанта Омікрон, ніж проти варіанта Дельта.
Джерело: NHK
Дослідження ефективності вакцини
Група фахівців під керівництвом професора Катаяма Кадзухіко з Університету Кітасато виміряла рівень нейтралізуючих антитіл в культивованих клітинах, взятих зі зразків крові дванадцяти осіб, які пройшли повну вакцинацію... шість зразків були взяті у людей, які отримали дві дози вакцини Pfizer, інші шість - у тих, хто вакцинувався препаратом Moderna, - повідомляють у виданні.
Нейтралізуючі антитіла є засобом захисту від вірусу.
Рівні антитіл у зразках, взятих у вакцинованих три місяці тому препаратом Pfizer, проти варіанта Омікрон були в середньому на 72% нижче за рівні проти варіанту Дельта.
Рівні у зразках тих, хто три місяці тому отримав другу дозу вакцини Moderna, були в середньому нижчими на 82%.
За словами професора Катаяма, результати цього лабораторного експерименту не означають, що вакцини є абсолютно неефективними проти варіанту Омікрон.
Він закликав тих, хто повністю пройшов вакцинацію, продовжувати дотримуватися основних заходів профілактики інфекції.
Фото — flickr.com
Попередні дослідження вакцин
Перше велике реальне дослідження того, як вакцини протистоять Омікрону, показало, що два введення вакцини Pfizer знизило ризик госпіталізації на 70% для пацієнтів, інфікованих мутованим варіантом.
Дослідження, проведене найбільшою приватною медичною страховою компанією Південної Африки Discovery Ltd., показало, що, хоча Омікрон знизив ефективність вакцини проти вірусу до 33% з 80% для Дельти, її вплив на захист від госпіталізації був менш помітним, впавши до 70% з 93%.
Хоча дослідження дає важливі підказки про те, як вакцини протистоять Омікрону, важко зробити висновки з прикладу Південної Африки, яка має набагато молодше населення, ніж Європа та США.
Дослідження свідчить про те, що, хоча новий штам може легко заразити людей, які були повністю вакциновані, він все ж спричинить набагато менш серйозні захворювання. Дослідження ще не було опубліковано або рецензовано в науковових журналах, і вчені, які не брали участь у дослідженні, кажуть, що висновки можуть змінитися, коли з’явиться більше даних.
Читайте також:
Відомий лікар назвав особливості штаму Омікрон
В G7 назвали найстрашнішу загрозу для глобальної медичної системи