Вчені вперше зрозуміли, чому коронавірус іноді перебігає безсимптомно
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені вперше зрозуміли, чому коронавірус іноді перебігає безсимптомно

Вчені вперше зрозуміли, чому коронавірус іноді перебігає безсимптомно
Джерело:  online.ua

Вченим із Данії нарешті вдалося дізнатися, чому ж у деяких пацієнтів коронавірус перебігає безсимптомно. За словами дослідників, річ у тім, що збудник коронавірусу SARS-CoV-2 має здатність приховувати генетичний матеріал від імунної системи. В результаті того, що SARS-CoV-2 приховує свій генетичний матеріал, імунна система його просто не помічає та не реагує на нього. Що важливо розуміти, це явище характерне для інфікованих на ранніх стадіях хвороби та тих, які переносять COVID-19 абсолютно безсимптомно. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на дослідження вчених з Орхуського університету.

"Так, у легенях людини є імунні клітини під назвою альвеолярні макрофаги. Вони забезпечують нормальну роботу органу та захищають його від патогенів. Альвеолярні макрофаги на стільки важливі, що їх відносять до захисту "першого рівня" проти вірусів. Коли макрофаги помічають інфекцію, то запускають виробництво інтерферонів для атаки. Зазвичай при гострих респіраторних інфекціях, таких як грип, ці клітини продукують велику кількість інтерферонів", — йдеться в повідомленні.

Окрім того, дослідники з'ясували, що коронавірус може пригнічувати виробництво інтерферонів. Вчені припускали, що макрофаги продукуватимуть їх у великій кількості, однак ці очікування не підтвердилася.

"Ймовірно, SARS-CoV-2 приховує свій генетичний матеріал від розпізнавання цими імунними клітинами. Тим самим, продукування інтерферону не починається", – кажуть науковці.

За словами авторів дослідження, саме тому хвороба не проявляється симптоматично, а інфекція непомітно поширюється серед людей. Окрім того, наголошується, що всі причини нетипової реакції організму наразі пояснити вкрай важко. Тому під час нових етапах досліджень вчені намагатимуться з'ясувати, чому імунна система не завжди розпізнає коронавірус.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше іноземні вчені дійшли висновку, що у переважної більшості людей, які перенесли COVID-19, стабільний імунітет зберігається протягом не менше п’яти місяців.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?