Вчені виявили, що гусінь звичайної воскової молі здатна поїдати поліетилен й інші види пластика, що дозволяє використовувати її для утилізації сміття.
Про це повідомляє з посиланням на Дзеркало тижня.
Висновки дослідників були опубліковані в науковому журналі Current Biology.
Одна з дослідниць, Федеріка Бертоккіні, випадково виявила гусінь, доглядаючи за бджолами в своєму саду. За словами біолога, у вуликах бджіл, крім самих бджіл і їх паразитів, часто живуть гусениці великої воскової молі, яких цікавить не мед або жительки колонії, а воскові стінки їх сот. Очищаючи вулик своїх бджіл від подібної гусені, Бертоккіні поклала їх в пластиковий пакет. Пізніше вона виявила, що гусінь почала їсти поліетилен.
Потім дослідниця продовжила спостереження за гусінню в лабораторії та встановила, що вони здатні поїдати поліетилен з майже рекордною швидкістю - за півдня близько ста гусениць з'їли майже 100 міліграмів пакета, що в тисячі разів перевищує швидкість розкладання пластику за допомогою бактерій й інших комах.
Читайте також: Вчені виявили можливу причину розсіяного склерозу та способи боротьби з ним
Як припускають вчені, організм гусениць, виходячи з усього, виробляє особливий фермент, який розриває зв'язки між ланками полімерних молекул і перетворює їх в етиленгліколь - токсичний для людини спирт. Аналогічні зв'язки присутні в полімерних молекулах, що складають основу бджолиного воску, що може пояснювати, чому гусінь молі так активно поїдає пластик.