Група науковців Техаського університету Остіна, Національного інституту здоров'я та Гентського університету Бельгії планують використати ламу у боротьбі проти коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Medical Express.
Вони з'ясували, що ці тварини володіють такою імунною системою, що виявляє сторонніх загарбників — бактерії, віруси. Тим часом організм здатен виробити водночас два типи антитіл.
Наразі дослідження міжнародного колективу отримало рецензію. Після остаточного форматування його оприлюднять у журналі Cell. Публікація планується на 5 травня.
Вчені пов'язали копії антитіл лами, щоб створити нове і єдине (попередньо йому надали назву VHH-72Fc). Воно повинно міцно закріпитися з шиповидним білком коронавірусу. Згідно з попередніми тестами, нове антитіло здатне блокувати віруси, які виділяє білок.
"Це одне з перших антитіл, яке, як відомо, нейтралізує SARS-CoV-2", - цитує видання учасника команди Джейсона Мак-Леллана.
Водночас колектив готується провести доклінічні дослідження на тваринах — нелюдських приматах та хом'яках. Якщо результати будуть позитивними, дослідження дійдуть до випробування на людях.
Нагадаємо, станом на кінець квітня у світі не розробили вакцини проти коронавірусу COVID-19 та відповідних ліків. Кількість випадків на планеті сягнула вже 3,2 мільйона.
Згідно з попередніми оголошеннями дослідників різних країн, випробування експериментальних вакцин завершаться щонайшвидше восени 2020 року.
Як повідомляв ONLINE.UA, фахівці американської фармацевтичної компанії Pfizer оголосили про стрибок у створенні дієвої вакцини проти коронавірусу COVID-19. Згідно із заявою гендиректора Альберта Бурла, готова вакцина може бути вже восени. Протягом серпня плануються випробування на людях.