Вчені знайшли неочікуваний шлях для боротьби з COVID-19: допомогти можуть тварини
Категорія
Технології
Дата публікації

Вчені знайшли неочікуваний шлях для боротьби з COVID-19: допомогти можуть тварини

Вчені знайшли неочікуваний шлях для боротьби з COVID-19: допомогти можуть тварини
Джерело:  online.ua

Група науковців Техаського університету Остіна, Національного інституту здоров'я та Гентського університету Бельгії планують використати ламу у боротьбі проти коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Medical Express.

Вони з'ясували, що ці тварини володіють такою імунною системою, що виявляє сторонніх загарбників — бактерії, віруси. Тим часом організм здатен виробити водночас два типи антитіл.

Наразі дослідження міжнародного колективу отримало рецензію. Після остаточного форматування його оприлюднять у журналі Cell. Публікація планується на 5 травня.

Вчені пов'язали копії антитіл лами, щоб створити нове і єдине (попередньо йому надали назву VHH-72Fc). Воно повинно міцно закріпитися з шиповидним білком коронавірусу. Згідно з попередніми тестами, нове антитіло здатне блокувати віруси, які виділяє білок.

"Це одне з перших антитіл, яке, як відомо, нейтралізує SARS-CoV-2", - цитує видання учасника команди Джейсона Мак-Леллана.

Водночас колектив готується провести доклінічні дослідження на тваринах — нелюдських приматах та хом'яках. Якщо результати будуть позитивними, дослідження дійдуть до випробування на людях.

Нагадаємо, станом на кінець квітня у світі не розробили вакцини проти коронавірусу COVID-19 та відповідних ліків. Кількість випадків на планеті сягнула вже 3,2 мільйона.

Згідно з попередніми оголошеннями дослідників різних країн, випробування експериментальних вакцин завершаться щонайшвидше восени 2020 року.

Як повідомляв ONLINE.UA, фахівці американської фармацевтичної компанії Pfizer оголосили про стрибок у створенні дієвої вакцини проти коронавірусу COVID-19. Згідно із заявою гендиректора Альберта Бурла, готова вакцина може бути вже восени. Протягом серпня плануються випробування на людях.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?