В Університеті Торонто вчені знайшли невідомих науці раніше істот. Вони виявили одноклітинні мікроорганізми, які живуть у водах канадської шахти Кідда. Що цікаво, щоб вижити в даних умовах, одноклітинні поглинають хімічні речовини, які утворилися за взаємодії води з породами.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на The Independent.
Зазначається, що в шахті знайшли пірит - дисульфід заліза, який підтримує життєдіяльність мікроорганізмів за відсутності сонячного світла і кисню.
"Це дозволяє бактеріям жити в ізольованих підземних резервуарах. Через невелику кількість енергії, яку можуть отримати істоти, у них сильно сповільнився метаболізм. Це дозволяє їм виживати протягом тисяч років, не вдаючись до жодних змін", - сказано в повідомленні.
За словами фахівців, ця знахідка може допомогти дізнатися, як виникло життя на Землі, і виявити потенційно населені планети.
Як повідомляв ONLINE.UA, австралійські вчені підрахували, що в разі збереження нинішніх темпів зміни клімату «точкою неповернення» стане 2050 рік. Вже в середині цього століття температура в багатьох регіонах світу настільки підвищиться, що це призведе до катастрофічного становища.