Вчені з Гарвардської медичної школи прийшли до висновку, що голодування призводить до збільшення тривалості життя. За їхніми словами, раціон зі зниженою калорійністю сприяє довголіттю, передає ONLINE.UA з посиланням на MedicalXpress.
Науковці провели досліди на вільноживучих черв'яків — нематодах Caenorhabditis elegans. Фахівці з'ясували, що скорочення вуглеводів провокує зниження вродженого імунітету через придушення білка р38.
"Вроджений імунітет бореться з інфекцією. Проте його надмірна активність, яка характерна для людей старшого віку, сприяє хронічному запаленню і старінню.А коли р38 повністю неактивний, зменшення калорій не спрацьовує і не впливає на вроджений імунітет. Однак при низькій активності цього білка запускаються генетичні шляху, що пригнічують запальні процеси до оптимального рівня. А це допомагає загальмувати старіння і зношення організму", - сказано в повідомленні.
Отже, вчені запевняють, що зменшення калорійності раціону призводить до збільшення тривалості життя.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що лікар-дієтолог Катерина Павлова зруйнувала міф про те, що людям потрібно їсти по 6— 7 разів на день невеликими порціями, щоб схуднути. Вона зазначила, що такий спосіб не допоможе позбутися зайвих кілограмів.