П'ять кораблів і 530 моряків приєднаються до НАТО від Великобританії в рамках зміцнення альянсом своєї військової сили, щоб протистояти зростаючій загрозі з боку РФ. Британські війська також будуть розміщені на території Прибалтики, недалеко від кордону з РФ, повідомляє The Independent, передає ONLINE.UA.
Міністри оборони країн НАТО мають намір також затвердити заходи, які включають створення запасів зброї на базах в Східній Європі, а США збільшили в чотири рази свій бюджет для допомоги силам НАТО. Дрон Global Hawk, які раніше використовувалися в Афганістані, тепер базуватимуться на Сицилії і використовуватимуться для збору інформації з усіх кордонів НАТО.
Британське розгортання, яке є першою морською допомогою силам НАТО за шість років, складатиметься з фрегата типу 23, HMS Iron Duke, винищувача і трьох мінно-тральних кораблів. Вони будуть на озброєнні в країнах Балтії, Північній Атлантиці, Північному і Середземному морях. Найбільший військовий корабель Королівського флоту HMS Ocean взяв участь в великих "страхувальних" вправах для східних країн-членів в Балтійському регіоні в минулому році.
"Нарощування нашого розгортання в НАТО посилає чіткий сигнал нашим ворогам, що ми готові відповісти на будь-яку загрозу і захистити наших союзників; в 2016-му особлива увага буде на Балтиці і наші кораблі послані туди в складі Приморської групи, Постійної протимінної групи і навчань BALTOPS", - сказав міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон.
Західні лідери вважають, що нові заходи важливі через зростаючу агресію з боку Кремля, в тому числі російську анексію Криму та підтримку сепаратистів на сході України. Колишні члени Варшавського договору, які зараз входять до НАТО, неодноразово закликали до демонстрації сили з боку альянсу для випередження російської агресії.
Посол США в НАТО Дуглас Лют заперечує, що кроки були провокаційними щодо РФ або діють проти угоди між РФ і НАТО.
"Ми не згодні з цим взагалі. Це не провокація стосовно Росії, і це не порушує контракт Росія-НАТО, - сказав він. - Це не агресивний крок. НАТО не вторглися нікуди останнім часом".
Олександр Грушко, постійний представник РФ при НАТО, сказав, що розгортання сил НАТО в Східній Європі "не може бути залишено без військової відповіді" і додав, що "Росія не піде на компроміс зі своїми інтересами безпеки".
Кремль почав військові навчання на Північному Кавказі, в Криму і в районах, близьких до українського кордону.
Глава національної розвідки США Джеймс Клеппер повідомив Комітет з питань збройних сил Сенату, що агресивне військове втручання РФ в Україну та інші кроки можуть привести до відносин Москви і США, «подібних Холодній війні», і додав: "Я думаю, що росіяни фундаментально параноїдальні щодо НАТО ".
- Категорія
- Політика
- Дата публікації