Велика проблема суспільства: як відсутність власного «я» впливає на росіян
Категорія
Україна
Дата публікації

Велика проблема суспільства: як відсутність власного «я» впливає на росіян

Велика проблема суспільства: як відсутність власного «я» впливає на росіян
Джерело:  online.ua

Відсутність власного «я» в російському суспільстві та їхній страх перед вожаком обговорювали у новому випуску циклу етерів «Свідомі про несвідоме» на ютуб-каналі online.ua доктор психології Василь Мосійчук, академік Української академії наук Віталій Луньов та професор нейропсихології Богдан Ткач.

Джерело:  ютуб-канал online.ua

Богдан Ткач зазначив, що для здатності відображати світ навіть існує термін – мавпувати, відтворювати.

Коли ми, наприклад, торкаємося до чогось гарячого, до чаю або ще чогось, ми автоматично забираємо руку. Якщо нам треба донести та не розбити це горнятко з гарячим чаєм, то ми терпимо цей біль і доводимо цю процедуру до кінця – донести чай.

За це відповідає орбітофронтальна частина кори головного мозку. Якщо ця частина мозку уражена, то такі пацієнти в клініці відображають поведінку інших.

Якщо ви на вулиці бачите людей, які поводяться жахливо, матюкаються, підбріхують і дзеркально вам поводяться – це називається синдром Туретта, – реальне опущення до приматів, коли людина не має свого «я», а є просто відображенням чогось.

Синдром Туретта — спадковий нейропсихічний розлад, який розпочинається у дитинстві й характеризується численними фізичними (моторними) тиками м'язів плечового поясу, шиї та обличчя і хоча б одним вокальним (голосовим) тиком: вони характерно посилюються та спадають.

Спочатку синдром Туретта вважали рідкісним та дивним синдромом, найчастіше пов'язаним із вигу́куванням непристойних слів чи соціально недоречних та принижувальних зауважень.

Професор нейропсихології підкреслює, що це є великою проблемою для російського суспільства – у них відсутній власний образ «я». В них присутній образ «ми» і страх перед вожаком.

І от якщо говорити про ранговість приматів – зараз в них іде боротьба: хто з них ближче буде до цього лідера. Внутрішньо-видова боротьба приматів є набагато загрозливішою, ніж боротьба з зовнішніми ворогами. Якщо цю тему розвивати, то може так статися, що відбудеться зміна державного устрою. Коли одні еліти зможуть прорватися, зміниться країна. Це сподівання. Як буде насправді, побачимо.

Василь Мосійчук зазначив, що це еволюція, а не сподівання, оскільки путін уже програв війну.

Увесь світ заявив, що з росією готові розмовляти без путіна, починаючи від Байдена. І не від тих людей, які повстануть з путіна. Врешті-решт, у них є демократи, які виїхали, які не могли там нічого зробити, тому що там нищили людину фізично та психологічно. І це було чисто по-тваринному, там не було нічого людського в росії. Я не виправдовую їх. Вони проґавили. Це їхній світ. Ми не боги, щоб за них щось робить.

Доктор психології переконаний, що росіяни повинні взяти на себе відповідальність за те, що вони зробили, бо свідомість змусить усе за собою забрати, перед тим, як відпустити тебе «в мир иной».

Учасники цього випуску «Свідомі про несвідоме»:

  • Василь Мосійчук, доктор психології, автор наукових робіт, поет

  • Віталій Луньов, клінічний професор психології та клінічного нейропсихоаналізу, член Американської психологічної асоціації, академік Української академії наук

  • Богдан Ткач, клінічний професор нейропсихології, доктор психологічних наук з медичної психології, старший дослідник та лікар

«Свідомі про несвідоме» — це серія психологічних етерів, у якій беруть участь авторитетні фахівці з різних сфер, від психології до міжнародної економіки. Вони не тільки обговорюють найактуальніші теми сьогодення, а й дають поради українцям, як вберегти своє ментальне здоров’я під час війни та після її завершення.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?