Плани Верховної Ради розглянути проект державного бюджету на 2021 рік 20 жовтня зірвалися. Справа в тому, що комітет з питань бюджету не зміг підготувати пропозиції щодо доопрацювання бюджету з технічних причин. Тому спікер парламенту Дмитро Разумков вирішив перенести розгляд бюджету на наступний рік 3 листопада. Але при цьому він закликав усіх парламентаріїв активно приєднатися до доопрацювання проекту, щоб не було так званої "бюджетної ночі". Про зміну планів Верховної Ради повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт парламенту.
"У зв'язку з досить непростою ситуацією, яка зберігається в стінах Верховної Ради - на сьогодні хворіє або перехворіли коронавірусом 60 народних депутатів. У п'ятницю не відбулося засідання профільного комітету (з технічних причин), і документ, який ми повинні були розглядати у вівторок, він не готовий. Я впевнений що найближчим часом він буде підготовлений і після того як пройдуть вибори, і ми, відповідно до нашого графіку, повернемося до парламенту - з 3 листопада - ми зможемо розглянути цей законопроект ", заявив Разумков на засіданні Погоджувальної ради ВРУ 19 жовтня .
Голова Верховної Ради висловив сподівання, що бюджет на 2021 рік буде прийнятий у встановлені терміни, а не "під ялинку", як це було в минулому році. Він вважає, що практика приймати цей документ в останній момент і в прискореному режимі піде в історію.
Як відомо, український уряд затвердив проект закону "Про Державний бюджет України на 2021" ще 14 вересня і направив його на розгляд Верховної Ради. Команда Дениса Шмигаля в проект державного бюджету на 2021-й рік заклала 270,35 мільярдів граничного обсягу дефіциту. Серед головних пріоритетів проекту держбюджету-2021 - підвищення мінімальної зарплати (на це передбачено 41,4 млрд грн), якісну освіту (+34 млрд грн), доступна медицина (27,5 млрд грн), в тому числі 2,6 млрд грн на вакцинацію проти коронавируса.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що аналітики з Центру аналізу суспільних фінансів і публічного управління Київської Школи Економіки озвучили важливе попередження всім українцям - вони заявили про те, що солідний дефіцит державного бюджету, запланований на 2021 (6% ВВП), призведе до подальшого збільшення потреб в залученні боргового фінансування. За словами фахівців, протягом наступного року Міністерству фінансів потрібно буде залучити 702 млрд грн боргів, щоб профінансувати дефіцит, і погасити старі борги. Економісти кажуть, що в 2021 році кожна 8-ма гривня держбюджету піде на сплату відсотків за боргами.