Колегія суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду ухвалила рішення згідно з яким тепер у трудовому договорі сторони можуть визначити розмір зарплати в гривні із зазначенням еквівалента суми в іноземній валюті, що не суперечить Цивільному кодексу України.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Юрлі гу".
Так, закон передбачає обов'язковість здійснення платежів на території України в національній валюті, проте не містить заборони на використання в розрахунках розміру грошових зобов'язань іноземної валюти або інших розрахункових величин.
"У справі, що розглядається, трудовий договір в першій редакції (яку компанія визнає), передбачає застосування обмінного курсу євро на день платежу при визначенні розміру заробітної плати, яка належить до виплати в гривні, в зв'язку з чим заробітна плата заступника директора товариства повинна була відповідати за розміром еквіваленту 7,872 тис євро в гривні на дату виплати", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що Верховний суд вважає безпідставними доводи касаційної скарги про те, що виконання положень додаткової угоди спонукає компанію порушувати Податковий кодекс і зобов'язує платити штрафні санкції, оскільки алгоритм нарахування зарплати заступнику директора після укладення додаткової угоди не змінився - протягом всього періоду трудових відносин між сторонами при визначенні розміру зарплати, що виплачується в гривні, підлягав застосуванню обмінний курс євро на день платежу.
Як повідомляв ONLINE.UА, раніше український лідер Володимир Зеленський за травень отримав "чисту" зарплату у розмірі 10 тисяч гривень.