Верховна Рада призначить дату проведення виборів на окупованому Донбасі після того, як бойовики виконають всі "фундаментальні умови безпеки", заявив глава МЗС України Павло Клімкін.
Про це він розповів в ефірі програми «Лівий берег з Сонею Кошкіною», повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "24 канал".
Міністр упевнений, що неможливо провести вибори на Донбасі, поки військові РФ перебувають на цій території. "Можна нескінченно займатися побудовами і спекуляціями. Я вважаю, що встановлювати хоча б орієнтовні часові рамки для виборів не можна без того, як ми зрозуміємо, як у нас буде виконуватися безпека. Тому говорити зараз: це буде рік, це буде два - абсолютно не має ніякого сенсу", - підкреслив він.
Ще однією умовою, за словами міністра, є участь у виборах всіх українців, які виїхали з території Донбасу за час війни.
"До виборів ми повинні просуватися шляхом прийняття відповідного закону. Голосувати за цей закон і навіть реально розглядати його можна тільки якщо тільки перший фундаментальний блок безпеки виконаний і в закон вписані фундаментальні умови безпеки", - додав Клімкін.
Серед передумов для розгляду питання про проведення виборів він назвав: повне припинення вогню, контроль СММ ОБСЄ на Донбасі і, зокрема, на українсько-російському кордоні, узгодження формату збройної поліцейської місії ОБСЄ.
Так Клімкін розповів про схему цілодобового контролю ОБСЄ над кордоном, що включає розміщення на дорогах (і залізничних коліях) баз і обладнання для спостереження, яка стане основою для "дорожньої карти", яка обговорювалася на засіданні лідерів "нормандського формату" 19 жовтня в Берліні. "Всі фахівці, з якими ми розмовляли, і не тільки німецькі, вони кажуть, що ця схема дозволить досить ефективно перекрити кордон з точки зору, по-перше, важкої зброї, регулярних військ, і ми сподіваємося, звичайно, важких боєприпасів", - пояснив він.
За словами міністра, можливе проведення "вільних і чесних виборів під контролем ОБСЄ аж ніяк не є перемогою Росії".
"Все в майбутньому буде складно, оскільки процес буде складним. Але важливим фільтром для того: хто матиме шанс пройти через фільтр амністії, а хто - ні. Процедура амністії законодавчо встановлена і є юридичною. Вона проходить через суди і прокуратуру. І я вважаю , що в майбутніх виборах, якщо ми до них підійдемо, братимуть участь ті, хто сподівається, що вони пройдуть фільтр амністії і всього іншого", - додав Павло Клімкін.
Як повідомляв ONLINE.UA, на Донбасі бойовики збиралися провести "вибори" в місцеві "ради" 6 листопада 2016 року, однак відклали їх.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації