ісцеві вибори на окупованому зараз Донбасі можливі тільки при дотриманні п'яти міжнародних принципів, а головна передумова для цього - забезпечення безпеки, чого не роблять Росія і так звані ДНР-ЛНР.
Про це заявив в інтерв'ю ONLINE.UA заступник глави Центральної виборчої комісії України Андрій Магера.
Про Мінські домовленості і можливості виборів на Донбасі
Я погоджуся з позицією Романа Безсмертного (колишнього представника України на переговорах щодо Донбасу в тристоронній групі в Мінську, - ONLINE.UA), що Мінські домовленості - це певна філософія. Один пункт без іншого існувати не може. Їх треба сприймати в комплексі і читати між рядків.
Там написано, що вибори проводяться за українським законодавством. Що таке українське законодавство? Воно базується на
певних міжнародних принципах
- загальне, рівне і пряме виборче право, таємне голосування і свобода виборів. Недотримання хоча б одного з
п'яти принципів
неприйнятно для України. Більш того, це неприйнятно для Ради Європи.
Щоб вибори були виборами не за назвою, а за змістом, потрібні передумови. Вони полягають в питанні безпеки. Якщо немає безпеки, немає таємниці голосування, немає і вільних виборів.
Про виконання Мінських домовленостей
Я б говорив про філософію цих угод, але не ставився би до них легковажно. Тому що Мінські угоди згадані в резолюції Радбезу ООН. Якщо хтось хоче поставити під сумнів юридичну силу резолюції - не раджу.
Як виконати угоди? Це все залежить, в першу чергу, від РФ і маріонеткових режимів у Донецьку і Луганську. Будуть дотримані положення цих домовленостей, українська сторона виконає свою частину зобов'язань. Поки Мінські домовленості виконує тільки Україна. Одностороннього виконання не буде.
Повний текст інтерв'ю Андрія Магери читайте на ONLINE.UA найближчими днями