Відновлення економіки України після вторгнення Росії коштуватиме 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.
Джерело: Reuters
Яких збитків зазнала українська економіка
У вересні 2022 року ця сума становила 349 млрд доларів, однак за 6 місяців різко зросла на 62 млрд доларів.
За даними експрес-оцінки потреб, Україні знадобиться 14 млрд доларів для критичних і пріоритетних інвестицій у реконструкцію та відновлення у 2023 році, що потребуватиме 11 млрд доларів фінансування понад те, що передбачено в бюджеті України на 2023 рік.
Енергетична інфраструктура, житло, критична інфраструктура, економіка та гуманітарне розмінування — наші п’ять пріоритетів на цей рік, — зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Які галузі та регіони постраждали найбільше
Приблизно 22% потреб припадає на транспорт, тоді як на житло припадає 17%, енергетика 11% і сільське господарство 7%.
Згідно з даними Світового банку, найбільше пропорційне зростання відбулося в енергетиці, де збиток у п’ять разів перевищив рівень, який спостерігався у червні 2022 року.
Найбільші стрибки відбулися в прифронтових регіонах, таких як Донецьк, Харків, Луганськ і Херсон, які стали жертвами російських ракетних атак з жовтня.
Віцепрезидентка Світового банку по Європі та Центральній Азії Ганна Б'єрде високо оцінила стійкість і рішучість України у вирішенні нагальних завдань з відновлення та реконструкції.
Продовження підтримки України - це інвестиції як у країну, так і у світову економіку. Підтримка партнерів з розвитку для державних інвестицій має бути доповнена значними приватними інвестиціями, щоб збільшити доступне фінансування для відновлення, — сказала вона.
Читайте також:
В ОП спрогнозували економічний крах РФ вже цього року
Як конфлікт зі США може вдарити по Китаю — аналіз WSJ
Біржа Nasdaq заявила про делістинг акцій найбільших техкомпаній РФ