Після призначення "тимчасових адміністраторів" на українських підприємствах бойовиками ситуація на захоплених заводах виявилася критичною.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на російський "Коммерсант.ru".
Читайте також: Бо йовики ДНР похвалилися "віджиманням" ринку: відео обурило соцмережі
"Всупереч райдужним прогнозам місцевої влади, яка обіцяла швидко переорієнтувати виробництво на Росію і забезпечувати до 70% доходів бюджету за рахунок де-факто націоналізованих підприємств, багато виробництв закриваються. На деяких з них зарплату робітникам ще продовжують виплачувати, але майбутнє більшості заводів залишається туманним", - йдеться в повідомленні.
Так в кінці лютого холдинг «Метінвест» олігарха Ріната Ахметова заявив про вимушену зупинку роботи в зв'язку з торговою блокадою Донбасу, але 7 березня робочі Харцизького трубного заводу, який входить в холдинг, отримали 2/3 зарплати на картки, як це було в минулі місяці.
Однак на інших захоплених підприємствах Донбасу ситуація не настільки сприятлива. Так співробітник служби вивантаження сировини Єнакіївського металургійного заводу пояснив: "Остання зарплата була на початку лютого, зараз виробництво заморожено. 1 березня завод блокували люди з автоматами, всі системи управління були зупинені".
Читайте також: Віджим українських підприємств: одіозний бойовик ДНР проговорився на відео
Напередодні призначення "тимчасових адміністраторів" про завершення роботи оголосили власники Донецького металургійного заводу, а пізніше - і Ясинівського коксохімічного комбінату в Макіївці. "Кокс йшов на склади ДМЗ, поки той не зупинився, тепер по домівках відправили і робочих в Макіївці", - розповів місцевий підприємець Мансур Натхоєв.
Припинив роботу і "Укртелеком" Ахметова, після чого в "міністерстві зв'язку" бойовиків заявили, що всі робітники будуть переведені на роботу до нового оператору "Комтел" за зарплату з "бюджету республіки". У готелі "Донбас палас" Ахметова після введення нового "керівництва" спочатку підняли прапор ДНР, а після винесли з нього кавомашини і барне обладнання.
За словами члена Адвокатської палати Московської області Віктора Наумова, поставки продукції з захоплених українських підприємств до Росії "можливе або при використанні схем, коли ввозитимуться товари через треті країни, або при досягненні угод з Україною з цього питання, що малоймовірно".
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше президент України Петро Порошенко заявляв про необхідність застосування санкцій проти тих, хто вступить у володіння захопленими бойовиками підприємствами Донбасу.
- Категорія
- Події
- Дата публікації