Росію чекає майбутнє слабкої країни, оскільки система демократичних виборів в РФ не працює, а інструменти впливу громадськості на владу вкрай обмежені.
Про це заявила заступниця керівника Центру досліджень проблем РФ НІСД Ірина Павленко на підставі результатів соціологічного опитування, передає ONLINE.UA з посиланням на ZN.UA.
Про нерайдужні перспективи майбутнього Росії говориться в дослідженні російських учених "Осінній перелом в свідомості росіян: швидкоплинний сплеск або нова тенденція?", яке вийшло в кінці 2018 року. У ньому зазначено, що росіяни бачать свою країну в майбутньому відсталою і слабкою, причиною чого вважають міжнародну самотність Росії, яка виникла через політику конфронтації Кремля. На думку Павленко, виходу з цієї ситуації немає.
"Залишаються протести. Однак більшість росіян, явно враховуючи свої ментальні особливості, брати участь в протестах досі не готові. Про це заявили 66% респондентів Левада-центру. Хоча кількість людей, упевнених в можливості в Росії таких масових акцій протесту, зросла за рік з 17 до 37%", - підкреслила експертка.
Павленко додала, що на сьогоднішній день авторитарний режим в РФ досяг своєї "скляної стелі" розвитку. Вона нагадала, що росіяни повністю незадоволені владою, а не конкретними особами, що виражено відображається в останніх результатах соцопитувань, які показують рекордний негативний максимум за останні 18 років - за даними "Левада-центру" 53% росіян хотіли б відправити уряд Дмитра Медведєва у відставку, а свою довіру Путіну висловлюють трохи більше 30% громадян країни.
"Причинами цього зростання невдоволення стали економічні негаразди, корупційні скандали, падіння реальних доходів росіян, підвищення податків, а також зовнішньополітична активність Путіна, яку громадяни стали оцінювати як занадто дорогу іграшку", - підсумувала експертка.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що рейтинг довіри населення Росії до Путіна в січні 2019 року знизився до 33,4% - це найнижчий показник за 15 років його президентства. Це підтверджують результати опитування, проведеного соціологічним центром ВЦИОМ.