Поки влада Німеччини і Євросоюзу допомагають російському президенту Володимиру Путіну в обхід санкцій США добудувати скандальний газопровід "Північний потік-2", який дозволить постачати газ до Європи в обхід України, президент Франції Еммануель Макрон несподівано для всіх занепокоївся цим проєктом. У французького лідера раптово виникли сумніви щодо безпеки для Європи з боку "Північного потоку-2" - Макрон допустив, що газопровід може зробити залежними країни ЄС від Росії, і про це вже переговорив з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Reuters.
"Я не думаю, що підхід, який ми повинні використовувати з Росією, повинен бути наївним, і я не думаю, що він повинен збільшувати нашу залежність від Росії. Це завжди живило мої сумніви щодо проєкту "Північний потік - 2". Канцлерка Меркель про це знає ", - заявив Макрон, відповідаючи на питання про свою позицію щодо російського газопроводу, проти якого виступають США і багато країн Європи.
Нагадаємо, Держдеп США включив Північний потік-2 і Турецький потік в список проектів, на які поширюються санкції закону США про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій (CAATSA). Нещодавно офіційно стало відомо, що санкції увійшли в план оборонного бюджету Штатів на наступний фінансовий рік, який починається з 1 жовтня. Згідно з останніми даними, документ передбачає введення санкцій відносно іноземних осіб та компаній, які сприяють оренді, продажу та надання судів, що здійснюють будівництво газопроводів.
Команда Ангели Меркель у відповідь готує потужний санкційний удар по США і загрожує залучити до нього країни ЄС, на які канцлерка готова чинити тиск. Трамп у відповідь на це чітко дав зрозуміти, що продовжити домагатися блокування будівництва скандального газопроводу і при цьому тиск він буде надавати не тільки на команду російського президента Володимира Путіна, а й на офіційний Берлін. Трамп уже підтвердив, що скоротить чисельність американських військ в Німеччині, так як США не збираються захищати Берлін від Росії поки німецька влада платять Москві мільярди доларів за енергію.
Як відомо, кілька днів тому в Москву приїжджав глава МЗС Німеччини Гайко Маас, щоб подати дружній сигнал російській стороні. За підсумками переговорів з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, він повідомив, що Німеччина об'єдналася з Росією навколо будівництва магістрального експортного газопроводу "Північний потік-2" в умовах активної протидії з боку США. У Кремлі ж впевнені, що проект з будівництва газопроводу позитивно оцінюють всі європейські країни, які зіткнулися з "безпрецедентним санкційним тиском з боку Сполучених Штатів".
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Євросоюз несподівано для всіх почав захищати Путіна. Офіційний Брюссель уже почав розробляти механізм, який дозволить команді президента РФ Володимира Путіна і країнам ЄС обходити санкції США, якими Вашингтон намагається заблокувати будівництво трубопроводу, який викликав розкол між провідними країнами світу.