Вірменський уряд раптово виступив із заявою про необхідність мирного врегулювання війни за Нагірний Карабах. Офіційний Єреван позитивно відреагувало на виступ з приводу конфронтації з боку лідерів країн, які належать до Мінської групи. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на міністерство оборони країни.
"Ми вітаємо той факт, що співголови Мінської групи на рівні своїх лідерів відреагували на застосування сили в Нагорному Карабасі конфліктної зони шляхом суворого засудження", - наголосили у відомстві.
За оприлюдненими даними, вірменська сторона виступила із засудженням "агресивних дій", до яких вдалися спільно Азербайджан і Туреччина.
"Вірменія лишається відданою мирному вирішенню Нагорно-Карабахського конфлікту. Хоча ця агресія щодо Нагорного Карабаху і надалі буде отримувати нашу потужну й рішучу відповідь, ми готові залучити співголів Мінської групи ОБСЄ, щоб відновити режим припинення вогню на основі домовленостей 1994-1995 років", - додали в міноборони.
Офіційний Баку ще жодним чином не відреагував на такі заяви.
Варто зазначити, Вірменія з самого початку нових боїв 27 вересня, говорить про агресію з боку Азербайджану, однак жодного разу не згадала, що Нагірний Карабах — це юридично азербайджанська територія, визнана на міжнародному рівні.
Як повідомляв ONLINE.UA, у четвер, 1 жовтня, президенти США, Франції та Росії Дональд Трамп, Еммануель Макрон і Володимир Путін виступили з терміновою заявою. Вони стурбовані ситуацією в Нагірному Карабасі, тому узгодили свої позиції в цьому питанні та звернулися зі спільною заявою до влади Вірменії та Азербайджану.
Лідери США, Франції та Росії одноголосно закликали баку і Єреван негайно припинити вогонь і без висунення попередніх умов відновити переговори по суті врегулювання за сприяння співголів Мінської групи ОБСЄ.